Výsledky

foto1
SK Speed Brno atletika
foto1
vítězíme
foto1
sprint
foto1
Trénink
foto1
Skupiny
Vítejte na stránkách atletického klubu SK SPEED BRNO

Běh kolem Myslivny za účasti  našich dětí.

Za krásného jarního počasí proběhl druhý závod letošního roku, kterého se hromadně účastní děti z našeho klubu. Tentokráte nebyly vyhlášeny kategorie pro nejmladší děti, takže tyto startovaly za starší kategorie. Nejlépe si vedl Ondra Křižovič, který zvítězil na 400m trati v kategorii mladší přípravky, těsně pod stupni vítězů skončil Martin Šťastný, který ve stejné kategorii obsadil krásné 4. místo, na 9. místě doběhl Adam Rotrekl, na 16. místě doběhl Šimon Sovák, což v počtu 32 dětí na startu není vůbec špatné. V přípravce mladších dívek si nejlépe vedla Lucka Drápelová, která obsadila 8.místo, desátá doběhla Daniela Jurová, přičemž v této kategorii běželo 42 děvčátek. Na 9. místě doběhl ve starší přípravce David Kistan, na 13. místě doběhla ve stejné kategorii dívek na 800m trati Andrejka Lenomarová, o dvě místa zpět skončila Agátka Navrátilová, o další dvě místečka zpět doběhla Aneta Stříbrská. Z mladších žáků si nejlépe vedl na kilometrové trati Jindra Žítek na 10. místě, ve stejné kategorii dívek skončila na 11. místě Kamča Grossová, následovaná Alčou Fojtíčkovou. Děkujeme všem rodičům, kteří si udělali čas a přišli s dětmi zazávodit, a to zejména ze ZŠ Křídlovická a ZŠ Pastviny, bohužel zatím vidíme slabší účast dětí, které pravidelně trénují na SŠ Čichnova, což nás mrzí a věříme, že v dalším závodě se účast výrazně zlepší.  

Bronzová Bumbálková a 7. místo Hluší na M ČR dorostu.

Sedm závodníků našeho klubu bylo vybráno k účasti na M ČR dorostu a juniorů, které proběhlo ve Vítkovicích. To je pro nás počet nevídaný, když si uvědomíme, že na tuto akci se může nominovat jen 24 nejlepších závodníků kategorie z celé republiky...Ne všem se dařilo, ale již samotná účast znamená hodně. Vyzdvihnout musíme bronzovou medailistku na 60 m, dorostenku Hanu Bumbálkovou. Nejdříve si Hana doběhla pro jasné vítězství v rozběhu časem 7,76 s, čímž postoupila přímo do finále. Tam bohužel nedokázala vylepšit rozběhový čas, ale i tak to stačilo na bronz, za což jsme všichni rádi...V rozběhu nastoupila i Věrka Lenská, která zaběhla svůj standard 8,22 s. Dobře si v rozběhu vedl i Viki Veleba, který zůstal jen těsně za osobákem a zaběhl výborných 7,32 s, což o 0,04 s nestačilo na finále...Když ale uvážíme, jaké tréninkové manko nabral Viktor před M ČR je to výkon přímo fantastický...Famózní běh předvedla na 800 m Natálie Hluší, která ač měla v rozběhu jeden z nejhorších zaběhnutých časů, tak se toho vůbec nebála a v cílové rovince nám připravila infarktový stav, když dokonce útočila na přímý postup.To se sice nepovedlo, ovšem zlepšený absolutní osobní rekord o více jak 3 sekundy až na čas 2:20,31 s znamenal postup časem a Natka byla nečekaně ve finále....Ani zde se neztratila, bojovala a nakonec obsadila 7. místo druhým nejlepším osobním výkonem 2:21,77. Na 200 m se představila ve své slabší disciplíně Hana Bumbálková, která to tentokráte hodně rychle rozběhla, což se v druhé polovině trati projevilo a na postup nedosáhla....Zde bohužel postupuje jen 5 závodnic, což je nejméně ze všech disciplín...Taková je bohužel hala, ale Hana si to v létě určitě vynahradí....Na 400 m juniorů se představil Martin Kocourek, když zaběhl čas těsně za halovým osobákem a nezklamal..


 

Naše omladina zahájila na BBP během Modřicemi.

Za velmi chladného počasí se 26 dětí z našeho klubu zúčastnilo modřického běhu. Dobře si vedl Martin Stach, který zvládl 1500m trať doběhnout na 8. místě, na stejném místě doběhl mladší žák Jindřich Žítek, na 11. místě doběhla 800 m trať Maruška Matejová v kategorii starších přípravek,na 14. místě doběhla Barbora Hluší. Nejpočetněji byl obsazen běh mladších přípravek, když nastoupilo přes 30 dívek, přičemž z našich si výborně vedla Ella Kvapilová na 5. místě, výborně závodila také Daniela Jurová na 7. místě, čtrnáctá v pořadí doběhla Týna Hamerská. Ve stejné kategorii hochů byl z našich nejlepší Adam Rotrekl na 6. místě. V kategorii dorostenek doběhla na bronzové příčce Terka Obořilová...Je jen škoda, že letos se konal tento běh podstatně dříve než v jiných letech, myslím, že se to projevilo i na účasti zejména mladších dětí...Dík patří všem rodičům, kteří se počasí nezalekli a přišli si zazávodit..


Na Indoor Gala 2 ve Vítkovicích předvedli naši závodníci kvalitní výkony.

Po jarních prázdninách jsme využili poslední možnosti zaběhnout čas, který bude závodníky opravňovat k nominaci na Mistrovství ČR dorostu. Výborně si vedla dorostenka Hana Bumbálková, když na 60 m zaběhla svůj druhý nejlepší halový čas 7,79 s a následně nastoupila na 200 m, kde si zaběhla halový osobní rekord časem 25,63 s. Na trati 400 m se představila Verča Šmerdová, která bohužel příliš rychle rozběhla první dvoustovku, takže výsledný čas neodpovídal vynaloženému úsilí, ale to je bohužel halová čtyřstovka a nakonec se Verča mírně zlepšila na čas 60,97 s. Podruhé v životě nastoupila na tuto trať loňská žákyně Natálie Hluší a vedla si výborně, když si zaběhla osobák časem 62,50 s, což je příslib slušné osmistovky, což je její hlavní trať...Dařilo se i Martinu Kocourkovi, který si dokázal dobře rozložit tempo a udržel se v první dvoustovce na uzdě a výrazně si zlepšil bratislavský čas na 52,70 s...


Halové osobáky našich sprinterů na MMaS ve Vítkovicích.

Výborných výsledků dosáhli naši závodníci na MMaS juniorů a dorostu ve Vítkovicích. Nejlépe si vedla Hana Bumbálková, když po slušném čase v rozběhu na 60 m se zaskvěla ve finálovém běhu, kdy po výborném startu zaběhla velmi kvalitní čas a osobní rekord 7,73 s, což jí zajistilo mistrovský titul na této trati...V současné době tímto výkonem Hana vede české dorostenecké tabulky a věříme, že vše zúročí na blížícím se M ČR, kde bude ovšem vynikající konkurence a medaili může získat hned několik závodnic, takže bude rozhodovat momentální forma a zřejmě i troška štěstí. Bronzovou medaili na 60 m vybojoval po nemoci vracející se Viktror Veleba, když si již v rozběhu vylepšíl osobák na 7,32 s a ten dokázal ve finále ještě trochu stlačit na výborných 7.29 s, čímž si řekl o start na M Čr dorostu. Třetí medaili vybojovala na 800 m dorostenka Natálie Hluší a za osobní halový rekord v čase 2:25,87 s si vyběhla bronzovou medaili a také si řekla o start na M ČR dorostu. Výborný osobák si v rozběhu na 60 m zaběhla Věrka Lenská časem 8,11 s, čímž se dokázala probojovat do finálového běhu a bude netrpělivě čekat, zda tento čas budu stačit na účast na M ČR. Další osobák si na 60 m zaběhl Martin Kocourek časem 7,.45 s a také dorostenka Marie Jedličková časem 8,35 s. Na 200 m si zaběhla osobák Verča Šmerdová časem 26,74 s. Všem gratulujeme.


 

Po roce jsme se opět vydali za hranice na Mítink Elán do Bratislavy.

Nejprve se na start postavily sprinterky, když Hana Bumbálková po nepříliš vydařeném rozběhu se přeci jen v druhém běhu zlepšila a zaběhla slušných 7,84 s na 60 m. Hlavně jsme sem však přijeli otestovat 400 m. Po loňském debaklu na této trati si Verča Šmerdová vylepšila halový čas na slušných 61,09 s, solidní časy v první halové čtvrtce předvedli i junioři Jakub Kacer časem 53,07 s. a Martin Kocourek 53,37 s. Doufáme, že v příštím startu na této trati se všichni ještě vylepší a řeknou si o start na halovém M ČR.


 

Další kvalitní výkony na 2. závodě halové sezony.

Po dvoutýdenním tréninku jsme se vydali na druhý závod letošní halové sezony a opět do Vítkovic...Nejlépe si vedla dorostenka Hana Bumbálková, která si zaběhla halové osobáky jak na 60 m, tak na 200 m...V rozběhu to ještě nebylo ono a Hanka dosprintovala v čase 7,89 s, ve finále se do toho ale opřela a výsledek byl výrazně lepší - 7,82 s..Velký skok proti loňské halové sezoně ukázala Hana zejména na 200 m, když v celém závodě dorostenek zvítězila časem 25,82 s. Velmi dobře běžela 60 m také Věrka Lenská, když zaběhla 60 m - 8,21 s a polepšil si i Martin Kocourek 7,48 s. Na 200 m dorostenců to byl opět souboj na prsa jak se říká, když oba naši závodníci nastoupili do stejného rozběhu a v cíli je dělilo jen 0,03 s...Šťastnější byl tentokrát Jakub Kacer časem 23,75 s před Martinem za 23,78 s. Proti loňské hale se zlepšila na 200 m i Verča Šmerdová na čas 26,90 s. Líbily se nám i půlkařky, když Natálie Hluší zaběhla 2:26,81, což je třetí nejlepší čas kariéry a Monča Bartošová běžela 2:40,74 s. Poprvé se v hale představila také Martina Juřenčáková, která nás zejména na 200 m dorostenek překvapila časem 28,31 s. Bohužel nás postihla poměrně velká marodka, takže někteří kvalitní závodníci zůstali v posteli...


O víkendu jsme zahájili halovou sezónu a dařilo se...

Hned po vánočních svátcích jsme se vydali do vítkovické haly, abychom otestovali z plného tréninku připravenost některých závodníků. Musím konstatovat, že ve většině případů se dařilo a dokonce padly i nějaké osobní rekordy.  Na 150 m dorostenek zvítězila v dobrém čase Hana Bumbálková za 19,07 a přidala 2. místo za slovenskou závodnicí na 60 m časem 7,90 s. V kategorii dorostenců hodně překvapil Viktor Veleba, když v rozběhu na 60 m si zaběhl výrazný osobní rekord 7,44s, který ve finále překvapivě po výborném startu ještě vylepšil na 7,34 a tuto kategorii vyhrál. Další osobák si pak Viktor zaběhl na 150 m časem 17,92 s. Těmito výkony si již v úvodu sezony řekl překvapivě o nominaci na M ČR. Do finálového běhu na 60 m se pěkným výkonem 8,27 dostala Věrka Lenská a na 150 m se nám líbila Verča Šmerdová, která si zaběhla halový osobák výkonem 19,60 s. Neztratily se naše závodnice na 600 m Natálie Hluší, která doběhla na 2. místě časem 1:45,68 a čtvrtá doběhla Monika Bartošová za 1:50,93 s. Na začátek sezony zaběhli slušně i čtvrtkaři, kteří testovali svou rychlost na 60 a 150 m, když Martin Kocourek zaběhl 7,54 a 17,78 s a Kuba Kacer 7,70 a 17,67 s.

 


 

Slatinský kros za účasti 30 našich atletů.

V neděli 22.10. proběhlo za velmi nepříznivého počasí Mistrovství JMK v krosu...Déšť, chlad a poměrně silný vítr provázely celý závod. Z našeho klubu se zúčastnilo 30 dětí a patří jim i rodičům dík za účast v tomto ne ideálním počasí. Nejlépe si vedla starší žákyně Terka Obořilová, která doběhla 2kilometrovou trať na výborném 2. místě. Bronzovou příčku obsadila žákyně ZŠ Pastviny Danielka Jurová v přípravce nejmladších dívek. Ve stejné kategorii si výborně vedly také žákyně ZŠ Křídlovická, sestry Vykoupilovy, na 6. a 11. místě. Poměrně silné zastoupení jsme měli v přípravce mladších dívek, když nejlépe si na 500m trati vedla na 6. místě Kvapilová Ella, před sedmou Anetou Stříbrskou a osmou Julčou Ptáčkovou a na 11. místě běžící Maruškou Matejovou. Ve stejné kategorii hochů výborně závodil na 7. místě David Kistan, 14. místo obsadil Artur Ešner. Přípravka dívek již běžela kilometrovou trať a z našich si nejlépe vedla Kamča Grossová, která si rozumně rozložila tempo a doběhla na 7. místě před Alčou Fojtíčkovou, 14. místo obsadila Magda Mádrová. Ve stejné kategorii chlapců skončil těsně pod stupni vítězů Jonáš Ptáček na 4. místě před Jindrou Žítkem, osmý dospustoval Filip Schwab, 14. místo obsadil Lukáš Kratochvíl....Všem děkujeme za účast. 


 

Bramborová medaile pro Natálii Hluší na M ČR žactva

O víkendu proběhlo v Břeclavi Mistrovství ČR žactva. Oba dva dny provázelo chladné a deštivé počasí. Náš klub reprezentovala půlkařka Natálie Hluší. V sobotu se Natka postavila na start hned prvního rozběhu, papírově se dalo očekávat 5. - 6. místo. Natka se ale ukázala jako velká bojovnice, když běžela velmi dobře i takticky a také předvedla výborný závěr, který vrcholil na cílové čáře, kde si Natka vybojovala druhým místem přímý postup do finále...V neděli již sice nepršelo, nicméně chladné počasí pokračovalo, ale Natce to evidentně nevadilo...Ze všech finalistek měla Natka nejhorší osobní rekord, nicméně se toho nebála a dlouho to vypadalo na šesté místo...V cílové rovince však Natka opět dokázala finišovat a nakonec z toho bylo neuvěřitelné 4, místo a dokonce osobní rekord 2:23,66 s


Dorostenka Hana Bumbálková šestá na M ČR do 22 let

Velmi chladné počasí přivítalo závodníky M ČR do 22 let, které probíhá na pražské Slávii. Náš klub reprezentovala věkem dorostenka - sprinterka Hana Bumbálková a vedla si více než zdatně..Hana nastoupila hned do prvního rozběhu ze tří na 100 m a po povedeném startu doběhla na výborném třetím místě ve velmi dobrém čase 12,19 s..Protože však do finále postupovaly přímo jen první 2 závodnice, musela Hana čekat na časy. Bylo ale více než jisté, že tento její zaběhnutý čas bude stačit, a tak Hanka prvním časem postoupila do finálového běhu, byť závodila i s dívkami věkem o 6 let staršími. Ve finále pak statečně bojovala a doběhla pěkným časem 12,25 na výborném 6. místě. Hanka si tak dokázala udržet formu i v závěru sezony a je důkazem, že trénink o prázdninách se vyplatil...Gratulujeme..

 


 

Osobák Hany Bumbálkové na 200 m v závěru sezony

V Břeclavi jsme se potkali na prázdninovém 4. kole soutěže 2. ligy, počasí nám přálo a výsledky odpovídaly závěru sezony. Nejlépe si vedla sprinterka Hana Bumbálková, když zvítězila na 100 m časem 12,45 s a poté vyhrála i dvojnásobnou trať a dokonce v osobáku 25,33 s. Vítězství přidala také žákyně Natálie Hluší na 800 m ve slušném čase 2:29,12 . Druhé místo obsadila na 100 m Věra Lenská za 13,23 s. Verča Šmerdová se postavila na start 400m tratě a bohužel příliš pomalý začátek ji připravil o výrazně lepší čas, když obsadila 3. místo časem 60,69 s před čtvrtou Kačkou Božkovou 61,53 s. 

Kluci nastoupili v dresu MS a dobře si vedl Jirka Brtník, když po vlažném začátku doběhl na 3. místě za 52,52 s. Na pátém místě dosprintoval na 100 m Martin Kocourek za 11,89 s a na 6. místě skončil na 200 m za 23,29 s.


 

 

 

 

Osobáky Jirky Brtníka a Verči Šmerdové na VC Litomyšle.

Dvěmi auty jsme se za krásného slunného počasí vydali na sprinterský trojboj do Litomyšle. Již od počátku závodu se pořadatelé trápili a zpoždění nabývalo grády, nikdo nic nevěděl....I přesto se někteří naši závodníci s problémy popasovali více než dobře...Nejlépe si vedl čtvrtkař Jiří Brtník, který testoval svoji rychlost a co start, to osobák, takže si Jirka zlepšil hned 3 osobní rekordy 60 m - 7,50 s, 100 m - 11,67 s a 200 m - 23,60 s. Dobře se vedl a zůstal jen kousek za osobáky také Martin Kocourek 60 m - 7,49 s, 100 m - 11,74 s a 200 m -23,98 s. Z dívek se nejvíce dařilo Verči Šmerdové, když si na 200 m zaběhla pěkný osobní rekord 26,24 s, slušná byla i 100m trať za 13,04 s....


 

Hana Bumbálková na EYOF.

Hanka dnes startovala na Evropském festivalu olympijských nadějí v maďarském Gyoru, kam se nominovala doslova na poslední chvíli. Hance se podařilo splnit limit poslední možný den při M CR dorostu. Ani pak ale neměla nominaci jistou, neboť limit splnilo více osob, než byla kvóta určena atletům. Takže rozhodovalo postavení v evropských tabulkách a nakonec přišla dobrá zpráva v podobě nominace.

Dnes v 17.25 se Hanka postavila na start rozběhu na 100 m a časem se dokázala probojovat do semifinále, které proběhlo zhruba o hodinu a půl později. Zde Hanča zaběhla slušných 12,31 s, což sice na finále nestačilo, nicméně celkové 11. místo je výborné. Gratulujeme.


 

3. kolem pokračovala 2. liga žen a mužů v Břeclavi.

V tomto 3. kole, které proběhlo po vrcholu sezony, což bylo M ČR a těsně před naším odjezdem na soustředění do Čáslavi se nám dařilo různě...100 m sprint se nepovedl Haně Bumbálkové, když doběhla na 2. místě časem 12,71 s. Naopak dobře sprintovala Míša Tichá na 3. místě v letošním nejlepším čase 12,86  s, na 7. místě za 13,11 dosprintovala Verča Šmerdová před osmou Věrou Lenskou. Osobák si zaběhla Lucka Vašíčková časem 13,44 s. V kategoriích mužů doběhl na stejné trati 7. Martin Kocourek 11,87 před 9. Kubou Kacerem 11.92. Na dvoustovce se již dokázala soustředit Hana Bumbálková a vyhrála časem 25,80, pátá doběhla Verča Šmerdová za 26,99 před Míšou Tichou 27.18. Páté místo na čtvrtce že získala Kačka Božková časem 61,33. Po roce se postavil na trať 800 m Jirka Brtník a vedl si více než dobře, když doběhl na 2. místě v osobáku 2:02,27s.Jirka, protože tuto trať zatím neběhá si vedl dobře takticky, když se po startu zařadil v klubku závodníků a hlídal si čelo závodu a od 500 m již stupňoval závěr. Bohužel si nepohlídal vedoucího závodíka a přesto, že měl v cíli hodně sil na víc to nestačilo...Věřím, že příští start již přinese čas pod 2 minuty. Překážkovou čtvrtku žen ovládla Anna Plisková časem 70,54.


 

Hana Bumbálková pojede na EYOF.

Hana Bumbálková splnila na M ČR dorostu v Jablonci nad Nisou ostrý limit na 100 m a byla za ČR nominována k účasti na Evropský olympijský festival mládeže, který proběhne v termínu 22. - 30. 7. v maďarském Gyoru..Mimo svou disciplínu poběží i štafetu 4x100 m. Gratulujeme..


 

Fantastický sprint Hany Bumbálkové na M ČR dorostu v Jablonci nad Nisou.

O víkendu proběhlo v Jablonci nad Nisou Mistrovství ČR dorostu a juniorů. Na tuto akci, tzv. gigant se dokázalo nominovat 8 závodníků našeho klubu, což je nebývalé..Nutno podotknout, že nominaci si zajistilo jen 24 nejlepších z celé republiky ve své disciplíně. Závody probíhaly za slunného, ale hodně větrného počasí, takže mnohé osobní rekordy neplatily, mnohé výkony znehodnotil protivítr.

Z našich sprinterů si nejlépe vedla Hana Bumbálková, která si v rozběhu výrazně zlepšila osobní rekord na 100 m časem 12,06 s, čímž postoupila z prvního místa do finálového běhu. Zároveň ale tento čas znamená splněný limit na EYOF, Evropský olympijský festival mládeže. I ve finále se Hance dařilo, když doběhla na vynikajícím druhém místě a dokázala pokořit hranici 12 s, bohužel zde byla nepovolená podpora větru, nicméně stříbro i čas 11,94 s jsou doma....Hana pěkně běžela i svou slabší trať, a to 200 m, když vítězstvím v rozběhu v osobním rekordu 25,49 s si zajistila postup do finálového běhu. O dvě hodiny později se běželo za velkého větru finále a Hanka doběhla kousek od medaile, na 4. místě časem 25,33 s. 

Druhým nejlepším výkonem byl čas i umístění dorostenky Michaely Tiché na 400 m. Míša se letos poprvé nebála a pořádně to rozběhla a za to jí byl odměnou velký osobní rekord a kvalitní čas 58,54 s. Jedinou kaňkou bylo první nepostupové místo do finále o jednu setinku sekundy, takže z toho bylo celkové 9. místo. Nicméně čas Míše nikdo nevezme a myslíme, že zaběhnout takovýto osobák v nejdůležitějším závodě sezóny je prostě super!!!

Ještě bych vyzvedla trojlístek našich čtvrtkařů dorostenců, kteří byť nepostoupili do finále, určitě nezklamali a od postupu je mnoho nedělilo. Nejlépe si vedl Jirka Brtník časem 51,78 s, čímž obsadil 11. místo, Martin Kocourek osobním rekordem 51,91 s obsadil 12. místo a Jakub Kacer časem 52,11 s skončil na 14. místě. 

Reputaci z nepovedené čtvrtky si zlepšila na poloviční trati Kačka Božková, když v nejlepším letošním čase 26,90 s obsadila pěkné 13. místo. 


 

4 medaile z dorosteneckého a juniorského Mistrovství Moravy a Slezska. 

Za velmi chladného, deštivého a větrného počasí proběhlo Mistrovství Moravy a Slezska ve Vítkovicích. I přesto, že nám chyběla Hana Bumbálková, která v té době byla na Mezistátním utkání v Miškolci, podařilo se našim členům získat 4 medaile a další finálová umístění. Nejlépe si vedli naši čtvrtkaři, a to, jak dívky, tak hoši...Stříbrnou medaili v osobním rekordu vybojovala na trati 400 m Veronika Šmerdová časem 59,66 s, o pár setinek zpět také v osobáku doběhla na 3. místě Míša Tichá časem 59,71 s. Na čtvrtce dorostenců vybojoval stříbro Jirka Brtník časem 51,92 a bronz bral Jakub Kacer výkonem 51,93 s. A to ještě na 4. místě doběhl Martin Kocourek 52,86 s. Takže dá se říci, že to byl souboj opravdu na ostří...Na 100 m dorostenek se probojovala do finále 100 m Věra Lenská časem 12,91 s, když ve finále dosprintovala na 7. místě. V kategorii dorostenců se do finále podíval Viktor Veleba časem 12,00 s a ve finále obsadil 6. místo za čas 11,97 s. Na 400 m překážek to úplně nevycházelo Markétě Klusáčkové, nicméně zaběhla svůj druhý nejlepší čas,69,52 a obsadila 6. místo. Celkově lze říci, že forma před M ČR dorostu příští týden nechybí. 


 

Hana Bumbálková nominována na Mezistátní utkání v Miškolci.

Naše sprinterka Hanka Bumbálková se ocitla v nominaci na Mezistátní utkání, které proběhlo v pátek 16. 6.  v maďarském Miskolci. Hanka si nominaci vybojovala ze 3. místa současných dorosteneckých tabulek na 100 m. Po poměrně dlouhé cestě se Haně úplně nedařilo a skončila 7. časem 12,56 s, nicméně jistě získala cenné zkušenosti, které se jí budou v dalších letech hodit.


O víkendu probíhalo M ČR dospělých.

Místovství ČR dospělých v Třinci se zúčastnila dorostenka Hanka Bumbálková. Věkem dorostenka se nezalekla proměnlivého počasí a poprvé si vyzkoušela start v senorské kategorii s naší absolutní českou špičkou. Hana zaběhla pěkných 12,30 s na 100 m a obsadila konečnou 13. příčku.

Zároveň přišla dobrá zpráva o nominaci Hanky Bumbálkové na Mezistátní utkání dorostu, které proběhne v Maďarsku. Držíme palce.


Krásný výkon Barbory Pokorné na 300 m.

Na 3. kole soutěže mladšího žactva v Blansku se nejvíce dařilo Báře Pokorné, která na 300 m zaběhla krásný osobák 47,00, čímž skončila na pěkném 8. místě. Pěkný výkon předvedl také běžec Jindra Žítek na 800 m, když za čas 2:45,13 doběhl na výborném 5. místě. Osobák si na 300 m zaběhla také Bára Špotáková 54,33 s. Devátá skončila na osmistovce Verča Bohmová časem 2:59,43.


Výborný osobák Jirky Brtníka na 400 m

Za slunného, ale větrného počasí jsme závodili na 2. kole 2. ligy v Hodoníně. Skvěle si vedli čtvrtkaři, když Jirka Brtník zaběhl velký osobák časem 51,26 a obsadil výborné 2. místo, další osobák přidal Martin Kocourek časem 51,99 s, což znamenalo celkové 4. místo. Na stejné trati dívek si zlepšila výrazně čas Verča Šmerdová, když vyhrála svůj běh časem 60,36 s , což znamenalo také celkové 4. místo. Na 3. místě skončila Míša Tichá výkonem 60,15 s. Stovku dívek již tradičně vyhrála Hana Bumbálková časem 12,55 s, který byl znehodnocen větrem a na 4. místě sprintovala Věra Lenská za 13,03 s. Na stejné trati hochů se představil Jakub Kacer, bohužel tento běh byl velmi znehodnocen protivětrem -2,9 m/s a čas 11,98. Sprint na 200 m vyhrála Hana Bumbálková, když v protivětru -2,9 zůstala jen pár setin za osobákem a zaběhla 25,56 s. Na dvoustovce hochů obsadil Jakub Kacer bodované 8. místo časem 23,60 s. Dařilo se i překážkářkám, když 400 m vyhrála Markéta Klusáčková před Aničkou Pliskovou.


Výborná čtyřstovka v podání Kuby Kacera.

Druhým kolem pokračovala soutěž dorostu a juniorů, když za velmi chladného počasí probíhala soutěž na stadionu ve Vítkovicích.  Nejprve se postavily na start naše sprinterky, když dorosteneckou soutěž ovládla na 100 m Hana Bumbálková v pěkném čase 12,30 s, dělené páté místo obsadily ve shodném čase 12,90 Věra Lenská a Míša Tichá a vítězstvím ve druhém běhu si zajistila celkové 7. místo Verča Šmerdová 12,98. . Poté se postavili na ristart kluci dorostenci na 400 m a byl to velký souboj, ze kterého nakonec vyšel lépe Kuba Kacer, který běžel tuto trať poprvé v životě a obsadil celkové 2. místo ve výborném čase 51,49 s, když na 5. místě doběhl Jirka Brtník za 52,23, který bohužel rozběhl příliš rychle první dvoustovku, což se mu vymstilo v cílové rovince, ale Jirka je bojovník a věříme, že v příštím závodě také výrazně pokoří hranici 52´´. Poté na start nastoupily juniorky čtvrtkařky, kde bojovala naše Kačka Božková. Bohužel i ona rozběhla závod příliš rychle a ztratila v cílové rovince, přesto její čas 60,33 znamenal bodované 6. místo. Krátce na to vyběhla na překážkářskou čtyřstovku Markéta Klusáčková a zaznamenala velký osobák časem 68,34 a obsadila 6. místo. Našim sprinterům se dařilo i na 200 m, když v kategorii dorostenek obsadila Hanka Bumbálková 2. místo v osobáku 25,51s, na 4. místě doběhla Míša Tichá časem 26,41, na 6. místě dosprintovala v osobáčku Verča Šmerdová za 26,49 s. Dařilo se i klukům, když osobák zaběhl Martin Kocourek 23,34 s, což znamenalo 4. místo před pátým Kubou Kacerem 23,77 a ještě na 9. místě doběhl Jirka Brtník 24,02 s. Poprvé pod hranici 27´´ se letos dostala Kačka Božková 26,98 s. 


Parádní osobák Natálie Hluší na 800 m.

V Břeclavi proběhlo Mistrovství Jihomoravského kraje ml. a staršího žactva. Parádní výkon předvedla na půlce Natka Hluší, která si velmi výrazně zlepšila osobní rekord až na 2:24,87 s, čímž si již řekla o účast na Mistrovství ČR žactva, které se koná na podzim...Tento výkon stačil na výborné 4. místo, mrzí jen fakt, že na bronz moc nechybělo...Na 60 m se z rozběhu časem 7,79 probojoval do finále žák Vojtěch Krčma, ve finále již tento čas nedokázal zopakovat a obsadil 7. místo.Do finále se na nejkratší sprinterské trati probojovaly také dva naše žákyně, když ve finále byla úspěšnější Blanka Vrbasová na 7. místě v osobáku 8,62 a na 8. místě dosprintovala Terka Stejskalová 8,74 s. Na 150m trati si vylepšily osobák jak Blanka Vrbasová časem 20,95 s, tak Terka Stejskalová 21,29 s. Na 300 m skončil žák Vojtěch Krčma za výkon 40,50 na 4. místě, v mladších žákyních si dobře vedla Barča Pokorná, která časem 48,81 obsadila 9. místo a těsně před ní skončila Míša Juřenčáková časem 48,59.


 

 

Famózní stovka Hany Bumbálkové na 2. lize.

První kolo soutěže druhé ligy proběhlo v Uherském Hradišti a našim se výrazně dařilo....Jednoznačně nejlepší výkon předvedla sprinterka Hana Bumbálková, která vyhrála 100 m ve výborném osobáku 12,16 s, čímž mně lehce šokovala...V tomtéž běhu se ale výrazně zrychlila také Věrka Lenská, která poprvé prolomila hranici 13´´ a skončila na 5. místě v čase 12,87 s, když na 9. místě skončila ještě Kačka Božková za 13,13...

Po dívkách nastoupili na stejnou trať hoši, když na 8. místě skončil čtvrtkař Jiří Brtník, který zde testoval sprinterskou rychlost a bohužel jen vítr nad povolenou hranici ho připravil o osobák 11,76 s. Zabodoval také Jakub Kacer, který obsadil dělené 9. místo časem 11,89 s a pod hranici 12´´ se dostal také Viktor Veleba 11,95 s. 

Nato nastoupily na hladkou čtvrtku naše dívky, přičemž loňské žákyně ji běžely podruhé v životě...Výborně se to povedlo Míše Tiché, která obsadila výkonem 59,71 výborné 2. místo, a to si troufnu říct, že tam byla rezerva..Pěkný výkon předvedla i Verča Šmerdová, když obsadila 4. místo 61,34 a jsem přesvědčena, že Verča letos přiblíží k hranici 60´´. Ve druhém běhu se představila Markéta Klusáčková, která to trošku opatrněji rozběhla, celkově obsadila 7. místo 62,52 s. 

Poprvé v životě si tuto trať vyzkoušel i sprinter Martin Kocourek a doběhl na výborném 4. místě za 52,62 s.

Nato se spustil déšť a na start se postavily dvoustovkařky, když 2. místo uhájila Hana Bumbálková časem 25,58 s, což by byl osobák, bohužel vítr vyšší oproti pravidlům o 0,1 tento čas zhatil....Bohužel se to dotklo i Kačky Božkové, která zaběhla také osobák 26,68....8. místo vybojovala Věrka Lenská časem 27,05 s.

Poté nastoupili na dvoustovku kluci a běželi výborně....Bohužel opět úřadoval vítr, a tak Jakub Kacer přišel o osobák, když zaběhl 23,46 a obsadil pěkné 4. místo. Těsně za osobákem zůstal Jirka Brtník a časem 23,69 obsadil 8. místo....


 

Pěkné výkony našich dětí na 2. kole mladšího žactva.

2. kolem pokračovala soutěž dětí na stadionu pod Palackého vrchem. Naše mladší žactvo předvedlo řadu pěkných výkonů, když jen protivítr pokazil časy na sprintech. Nejlépe si na 60 m vedla Míša Juřenčáková, když vyhrála svůj rozběh časem 9,01 s, čímž se probojovala do A finále, kde obsadila pěkné 6. místo - 8,84. Do finále B se pak probojovala Bára Pokorná a obsadila 8. místo za 9,21 s. Osobáky si zaběhly i Zuzka Trkanová - 9,57 a Verča Bohmová - 9,46 s. Na nejkratším sprintu se překvapivě všichni kluci dostali do finálových běhů, když nejlepší z nich byl Pavel Vrbas, který obsadil 8. místo ve finále A časem 9,22 s.Do finále B se pak dostal Štěpán Coufal a Filip Bednář... Na 150 m výborně běžela Míša Juřenčáková 21,94 s i Bára Pokorná 22,60 s, osobák si zaběhla Kačka Coufalová 22,93 s. Z hochů obsadil 10. bodované místo Pavel Vrbas - 22,80 s. V nejdelším dívčím běhu na 800 m se po nemoci dařilo Verče Bohmové, když obsadila časem 2:52,56 pěkné 10. bodované místo a krásný osobák si zaběhla Kamča Grossová 2:56,53 s. Na 1500 m se poprvé postavil nejmladší účastník Jindřich Žítek a vůbec se toho nebál, což mu vyneslo 9. bodované místo - 5:48,76. Ve skoku dalekém se dařilo Kačce Coufalové, když obsadila výborné 5. místo 423 cm a osobák si skočila Zuzka Trkanová 410 cm a byla na 9. bodovaném místě. V kouli si vrhla osobák Káťa Paczková a obsadila 7. místo za 8,17 m. Štafeta 4x60 m ve složení Špotáková, Coufalová, Pokorná, Juřenčáková obsadila 6. místo časem 35,30.


 

Řada pěkných výkonů na 1. kole dorostu a juniorů v Břeclavi.

1. kolo dorostu Břeclav 2017Z dorostenek se nejvíce dařilo Hance Bumbálkové, která zvítězila na 100 m v solidním čase 12,59 s a také vyhrála 200 m výkonem 26,11 s, s čímž už tak spokojeni nejsme..Na 200 m zaběhla osobák Míša Tichá 26,32 s, čímž obsadila 2. místo a věříme, že se již příště nebude bát to pořádně rozběhnout. Míša byla také na 5. místě na 100 m za 13,11 s. Kousek za osobákem zůstala Verča Šmerdová na 200 m - 26,90 s, čímž obsadila 6. místo a závoven přidala 6. místo na 100 m - 13,20 s. V nejkratším sprintu na 100 m dokázala zabodovat i Věrka Lenská, když časem 13,26 obsadila 7. místo. V kategorii juniorek si po loňském zranění spravila chuť na 400 m Kačka Božková, když zůstala těsně za osobákem a časem 60,08 obsadila 6. bodované místo. Na začátek sezony je to moc pěkný výkon a věříme, že se Kačka v dalších závodech dostane na hranici 59´´ což by si určitě zasloužila...Na 400 m překážek juniorek zabodovala i Markéta Klusáčková, když obsadila 5. místo, jen se čekal lepší čas, což ale Markéta určitě zlepší na dalších závodech....

Z kluků si nejlépe vedl na 100 m dorostenců Martin Kocourek, který obsadil celkové 3. místo časem 11,91 a na 200 m zůstal jen setinky za čerstvým osobákem a časem 23,51 obsadil 7. místo. Na 400 m dorostenců běžel dobře Jirka Brtník a také on hned v úvodu sezony zůstal jen těsně za osobním rekordem a časem  52,19 s obsadil 4. místo a dokázal získat body i na 200 m - 24,23 s. 


 

1. kolo soutěže mladšího žactva je za námi.

P1060977Na ZŠ Laštůvkova v Brně proběhla soutěž mladšího žactva, když nám počasí přálo a krásně svítilo sluníčko. Soutěž je letos hodně nabitá, po pár letech se nám nepodařilo získat body, nicméně je známo, že v žákovských kategoriích bodují především děti sice věkově spadající do této kategorie, nicméně vyspělostí si nezadají se staršími kategoriemi. Otázkou tedy spíše je, zda takové děti potkáme na oválech i za 5 a více let....Nicméně tak to je, musíme se s tím popasovat...

Z našich bych vyzvedla dobrý výkon Barče Pokorné na 150 m časem 22,76 s, Kateřiny Coufalové 23,34 s, Zuzky Trkanové 23,91 s a Terky Špotákové 23,96 s. Na 800 m dobře běžela Kamča Grossová, která si zaběhla osobáček výkonem 3:01,54 s a věříme, že na příštích závodech Kamča prolomí hranici 3 minut. Bojovný výkon předvedla i Terka Richterová časem 3:09,51 s. Bohužel Verča Bohmová byla po nemoci a výkon tomu odpovídal, příště to bude jistě lepší, když Verča má z loňska zaběhnuto hluboko pod 3 minuty. Pěkný výkon předvedl na 150 m také Pavel Vrbas časem 22,58 s, což bylo jen těsně za bodovaným místem a také náš nejmladší závodník, vlastně ještě přípravka Štěpán Coufal - 23,84. Bohužel pád štafetového kolíku připravil dívky na 4x60 m o bodované místo...


 

Tři krásné osobáky Martina Kocourka na sprinterském trojboji v Přerově.

sprintersky trojboj prerov 2017 003Krásné slunečné počasí nás přivítalo na závodech v Přerově, kam jsme si zajeli otestovat rychlost. Výborně si vedl Martin Kocourek, co start, to osobák....60 m - 7,43 s, 100 m -11,60 s, 200 m - 23,47 s...I ostatní kluci si ale vedli velmi dobře..Bohužel časy na 60 m byly poznamenány protivětrem, a tak Jirka Brtník zaběhl 7,71 a Jakub Kacer 7,85 s, 100 m zaběhl Kuba za 11,81 s, bohužel s velkou podporou větru, Jirka zvládl za 11,93 s a dvoustovka, to byl boj až do cíle, když lépe nakonec dopadl Kuba Kacer časem 23,81 a Jirka 23,93 s. Dívky byly vzácně vyrovnané, i když musím vyzvednout 3 osobáky Markéty Klusáčkové - 60 m - 8,50 s, 100 - 13,36 a 200 m -27,23 s. Na 60 m si z dívek nejlépe vedla Kačka Božková za 8,25 s před Míšou Tichou 8,27 s, naopak na 100 m byla z našich nejlepší Míša Tichá za 12,98 před Verčou Šmerdovou 13,19 s, no a na 200 m to bylo velmi vyrovnané, když nakonec nejlépe dopadla Verča Šmerdová - 26,95 s před Míšou Tichou 27,02 a Kačkou Božkovou 27,10 s. Celkově se ve sprinterském trojboji umístil nejlépe Martin Kocourek na 9. m.bodovým ziskem 2209, 11. místo obsadil Jirka Brtník - 2 012 a na 12. místě byl Kuba Kacer 2003 bodů. Z dívek celkově nejlépe dopadla Míša Tichá na 9. místě 2250 bodů, desátá byla Verča Šmerdová 2197 b, 11. místo brala Kačka Božková 2193 bodů, 16. místo obsadila Markéta Klusáčková 2099 bodů. Celkově se závody vydařily a určitě jsou dobrým startem do sezóny...


 

Výborný osobák Natálie Hluší na 800 m. 

1.kolo sz hodonin 2017 023Prvním kolem v Hodoníně zahájila soutěž staršího žactva. Počasí střídavě oblačné, občas déšť, tedy nic moc ideálního. Našim holkám to ale evidentně nevadilo.

Jednoznačně nejlepší výkon předvedla na 800 m Natálie Hluší, která závod dobře rozběhla a vydržela až do cíle, kde slavila velký osobák časem 2:29,28 s., což bylo celkové 3. místo. A Natka hned v úvodu sezony ukázala, že se bude snažit probojovat na MČR žactva. Velmi dobrý výkon předvedla také na 60 m Terka Stejskalová, když si vítězstvím v rozběhu zajistila místo ve finále B časem 8,72 a hodinu poté tento finálový běh ovládla v osobáku 8,57 s. Další výborný výkon předvedla v běhu na 300 m Martina Juřenčáková, když tuto trať běžela teprve po druhé v životě a celkově skončila na 6. místě pěkným časem 46,41 s. Vyzvednout musím také Blanku Vrbasovou, která se na 60 m časem 8,72 s probojovala do finále B, kde obsadila druhé místo v osobáku 8,65 s. Dále dobře závodila Monča Bartošová, která obsadila na 800 m časem 2:38,00 výborné 6. místo. No a na závěr nelze nepochválit štafetu 4x60 m, která ve složení Stejskalová, Hluší, Juřenčáková, Vrbasová vyhrála svůj rozběh a celkově z toho bylo krásné 3. místo. 


 

Mítink pro děti na Morendě minulostí...

morenda mitink 2017 021Přes 60 dětí z našeho klubu zavítalo na Morenda mítink na stadion na Vojtové. Bohužel počasí se příliš nevydařilo, dopoledne sice vysvitlo i sluníčko, ale foukal velmi silný vítr, který moc nepomohl dětem hlavně na dálce, kde část dětí skákala proti větru. V odpoledních hodinách, hlavně při třístovkách se pak i rozpršelo. I tak byla ale účast vysoká a všichni to nakonec zvládli...

Nejlépe si v jednotlivých kategoriích vedli:

Kategorie starší žáci: Vojtěch Krčma zvítězil na 60 m v čase 7,71 s, bohužel s velmi silným větrem v zádech, čili vítr zde odvál osobák, zároveň Vojta vyhrál 300 m v čase 40,11 s.

Kategorie starší žákyně: bronz ve skoku dalekém získala Martina Juřenčáková za výkon 425 cm, 5. místo obsadila na 300 m časem 48,46 s. Pěkné výkony předvedla také Blanka Vrbasová na 60 m za 8,76 a 300 m 49,61 s a na 60 m také dobře závodila Terka Stejskalová 8,77 s. Osmé místo obsadila v dálce výkonem 407 cm Anna Svozilová.

Kategorie mladší žákyně: 10. místo na 60 m obsadila Míša Juřenčáková časem 8,97 s, krásný výkon však Míša předvedla hlavně na 300 m, když tuto zrádnou trať běžela poprvé a obsadila 3. místo časem 49,95 s. Osobáky si zaběhla Verča Stuchlíková na 60 m 9,08 a na 300 m 52,75 s, radost kazí jen fakt ze zranění, které si Verča přivodila v cílové rovince...Osobáček si na 60 m zaběhla i Kačka Coufalová 9,14 s, pěkné 9. místo obsadila Kačka v dálce výborným výkonem 409 cm. V dálce si také skvěle vedla Zuzka Trkanová, když si vytvořila osobní rekord za výkon 407 cm. 

Kategorie starší přípravka hoši: na 60 m si nejlépe vedl Oliver Hamerský 9,73 s a 9. místo obsadil ve skoku dalekém výkonem 353 cm. Pěkné výkony předvedl i Štěpán Coufal 356 cm a 9,64 s. Osmistovku pěkně běželi hlavně Jonáš Ptáček 2 .08,41, čímž obsadil 6. místo  a Filip Schwab 2:13,55 na 7. místě. 

Kategorie starší přípravka dívky: 2. místo na 600 m - 2: 03,39 s obsadila Verča Bohmová, Verča také pěkně skákala do dálky, kde obsadila 10 m za výkon 374 cm. dobře běžela i 60 m - 9,73 s, čas pod 10´´ zaběhla i Andrejka Lenomarová - 9,87 a dobře sprintovala i Adrianka Tejralová, která zároveň pěkně běžela 600 m. Krásné 5. místo obsadila na 600 m Kamča Grossová časem 2:09,96, pěkný výkon zaznamenala Kamča i ve skoku dalekém 360 cm. 

Kategorie minipřípravka hoši: 4. místo na 60 m obsadil Štěpán Šerý časem 10,30 s, zároveň obsadil Štěpán 2. místo v dálce skokem dlouhým 328 cm.pěkný výkon předvedl i Honza Očko 10,66 s. 

Kategorie minipřípravka dívky: stříbrnou medaili vybojovala v dálce Maruška Matejová výkonem 337 cm a zároveň byla Maruška 4. na 60 m - 10,21 s. Pěkný výkon předvedla i Lucka Nečasová 10,62 a na výborném 6. místě skončila Lucka na 600 m časem 2:21,26 s. 


 

Máme za sebou závod Čokoládové tretry.

cokoladova tretra 2017 007Za poměrně chladného a větrného počasí proběhla Čokoládová tretra v Brně. Šlo již o třetí ročník, jehož se zúčastnilo přes 300 dětí nejen z Brna, ale přijely i děti ze Slovenska a jiných českých měst.

Z našich patřili k nejlepším:

V kategorii hochů ročník 2006-2007 nastoupilo na trať 300 m 41 hochů a z našich si nejlépe ved Filip Schwab na 17. místě časem 56,85, hned za ním doběhl Jonáš Ptáček časem 57,48 s. V mladší kategorii hochů dopadl z počtu 51 dětí nejlépe na výborném 6. místě Patrik Polcar za výkon 35,34 s, 11. místo obsadil Štěpán Šerý časem 36,41, na 20. místě doběhl David Kistan, 22. místo obsadil Honza Očko....V kategorii ročníků 2010-2011 běželo 36 kluků a z našich byl nejlepší Matyášek Tejral, který zvládl 100m trať v čase 19,99 s. a skočil na 13. místě.

Z dívek ročníků 2006 - 2007 si nejlépe vedla Magda Mádrová na 10. místě, když 300 m trať zvládla v čase 53,79 s, 18. m obsadila Verča Bohmová za čas 55,40, na 24. místě byla Kamča Grossová za výkon 57,75 s, když startovalo celkem neuvěřitelných 62 dívek. V mladší kategorii dívek si nejlépe vedla na výborném 6. místě Marie Matejová, když zvládla 200m trať za 35,99 a zůstala jen 0,2 s za bronzovou medailí, 16. m. obsadila Ella Kvapilová časem 37,89, 18. m. obsadila Lucka Nečasová za 38,52 s, v celé kategorii se postavilo na start 60 dívek. U kategorie 2010-2011 obsadila vynikající 4. místo Klára Kupsová, když proběhla 100 m za 19,49 s, na 10. m. byla Eliška Tomíčková, 11. místo obsadila Terezka Vřešťálová před Dorou Vykoupilovou. Startovalo 34 děvčátek. 


Velká účast našich dětí na Běhu kolem brněnské přehrady

Krásné nedělní slunečné ráno přivítalo 72 našich dětí na brněnské přehradě. Jako již tradičně se jako první postavily na start starší žákyně. A stejně jako v Modřicích si na trati 1 500 m nejlépe vedla Terka Obořilová, která obsadila 3. místo, před Natkou Hluší, která doběhla na 4. místě, na 8. místě doběhla Monča Bartošová. V kategorii mladších žákyň výborně běžela Verča Stuchlíková, která doběhla na 7. místě, 9. místo obsadila Kačka Coufalová před Barčou Pokornou a Terkou Richterovou. Ve starší přípravce hochů si jako vždy z našich nejlépe vedl Jindra Žítek na 5. místě, 9. místo obsadil Jonáš Ptáček, 11. místo Filip Schwab, 13. místo Michal Tomašovič a všichni se tak výborně poprali s tratí 800 m. Ve stejné kategorii dívek doběhla na výborném 6. místě Magda Mádrová, 14. místo obsadila Kamča Grossová, v první polovině startovního pole doběhla také Kristýna Bendová a Adriana Tejralová, když v této kategorii nastoupilo na trať 800 m 38 dívek. Přípravka mladších hochů běžela 300m trať a nejlépe z našich běžel na 6.m Pavel Zapletal, 9. místo obsadil David Kistan. Ve stejné kategorii děvčat doběhla na výborném 7. místě Lucka Nečasová, na 10. místě doběhla Maruška Matejová, v první polovině startovního pole doběhla i Verča Wessely. A na závěr se na start postavily nejmladší kategorie, zde se běželo 200 m, krásné 7. místo obsadil Matyášek Tejral, 9. místo obsadil Kubík Rujzl, 11. m Šimon Wandrol. U děvčátek si dobře vedla na 7. místě Terezka Vřešťálová, osmá byla Světlanka Hajná, 11. místo obsadila Janička Caha před Dorinkou Vykoupilovou. Jsem velice mile potěšena účastí našich dětí na všech závodech a již se těším na setkání na Čokoládové tretře. Dík patří i rodičům, bez nichž by to nešlo. 


 

Rekordní účast našich dětí na Běhu kolem Myslivny.

beh kolem myslivny000Za krásného, slunného počasí jsme si dali dostaveníčko v Novém Lískovci, kde v ranních hodinách probíhal Běh kolem Myslivny, kterého se zúčastnilo 65 našich dětí. Nejprve se postavily na start starší žákyně, kde mně překvapily mnohé dívky svou účastí a je to jenom dobře. Nejlépe si vedla Natálie Hluší, která doběhla 1 500 m na výborném 3. místě, na 6. místě byla Monika Bartošová, devátá doběhla Marťa Juřenčáková. V mladších žákyních si výborně počínala Míša Juřenčáková na krásném 5. místě, na 11. místě doběhla Ivana Hoferová. Ve starší přípravce dívek již startovalo 28 dětí a nejlépe si vedla Andrejka Lenomarová na 11. místě, na 14. místě Adrianka Tejralová před Aničkou Mateovou a Verčou Novohradskou. Ve stejné kategorii hochů běžel nejlépe Jindra Žítek na výborném 4. místě, osmý byl Michal Tomašovič před Filipem Schwabem. Nejpočetnější kategorií byla kategorie mladší přípravky dívek, kde nastoupilo ke startu 41 dětí. Z našich si nejlépe vedla na 9. místě Káťa Horká, v první polovině se umístila také Verča Wessely, Barunka Pavlíčková, Kristýnka Kerplová, Dora Vykoupilová...Ve stejné kategorii hochů nejlépe závodil na 9. místě David Kistan, 13. m obsadil Denis Mareš, 15. místo Jakub Stojan


Modřický pohár za účasti 45 dětí z našeho klubu....

Za krásného slunného počasí proběhl běh Modřicemi, jehož se naši členové účastní pravidelně. Nejlepšího umístění dosáhla starší žákyně Tereza Obořilová, která poměrně suverénně ovládla tuto kategorii, na pěkném 5.místě doběhla Natálie Hluší. Na slušném 11. místě doběhla dorostenka Natálie Hronová. V přípravce starších žákyň si výborně vedla Verča Bohmová, která doběhla na 7. místě, na 11. místě byla Anička Matejová, těsně před Alčou Fojtíčkovou na místě dvanáctém, na 15. místě doběhla Isabel Kochová, což je v počtu účastnic 29 slušný výkon. V přípravce starších hochů doběhl již tradičně z našich nejlépe Jindra Žítek na 5. místě, 13. místo obsadil Oliver Hamerský, na 15. místě byl Pavel Hyánek. V mladší přípravce dívek vybojovala bronzovou medaili Maruška Matejová, na pěkném 9. místě doběhla Ella Kvapilová, na 11. a 12. místě doběhly Káťa Horká a Aneta Dušková, 14. místo vybojovala Anna Skřivánková. V první polovině startovního pole doběhly také Lucka Smolíková a Verča Pšenicová. V této kategorii nastoupilo nejvíce dívek - 40. V přípravce mladších hochů si nejlépe vedl na 12. místě David Kistan. Je jen velká škoda, že se závodů nezúčastnil nikdo z mladšího žactva, ať už dívek či kluků, přičemž tuto kategorii máme docela silně zastoupenou. 


Finálové umístění Hany Bumbálkové na M ČR dorostu

O víkendu probíhá ve vítkovické hale M ČR dorostu, kde nás reprezentuje dorostenka Hana Bumbálková. Problematický byl již rozběh, kdy se Hana dostala do 1. rozběhu spolu se dvěmi favoritkami soutěže, takže bylo nutné zaběhnout kvalitní čas, kterým by se mohla probojovat do finále právě na  čas. Hana podle očekávání doběhla na 3. místě solidním časem 7,86 a musela čekat na další dva rozběhy...Bohužel hned v dalším rozběhu ji časem předběhla o setinku jedna závodnice a zbývalo již jen jedno volné místo....Byly to docela nervy, protože v letošní halové sezoně byly rozdíly mezi dívkami opravdu v řádu setinek....Nakonec se povedlo a Hanka postoupila....Bohužel ve finále nedokázala zopakovat čas z rozběhu a skončila na pěkném 6. místě..časem 7, 90. Radost kazí jen fakt, že bronzová medaile visela nakonec poměrně nízko...


Mistrovstvím Moravy a Slezska pokračovala halová sezóna.

Nemocemi oslabená skupina vybojovala na Mistrovství Moravy a Slezska 1 stříbrnou medaili a další dvě finálová umístění. Ve finále 60 m dorostenek sprintovala dobře Hana Bumbálková, když po velmi dobrém startu nakonec obsadila druhé místo, ve stejném čase jako vítězka 7, 89 s. Z rozběhu se podívala do finále i Míša Tichá, když zaběhla 8,21, čímž obsadila 6. místo. V juniorkách se probojovala do finále 60 m Kačka Božková a obsadila 8. místo časem 8,37. Na šedesátce dorostenců se dařilo i Martinu Kocourkovi, který si zaběhl osobák časem 7,52 a o tisícinky nepostoupil do finále, takže obsadil 9. místo. Na 200 m svedli krásný souboj naši dorostenci Martin Kocourek a Jakub Kacer, který nás svým výkonem dost šokoval. Nakonec byl v cíli dříve Martin za osobáček 24,09 a Jakub běžel 24,22. Na 200 m dorostenek jsme byli výkony našich dívek docela zklamáni, když holky nepochopily, že tato trať se běhá od startu naplno a jejich výkon v cíli rozhodně neodpovídá časům, které dosud zaběhly.  Pěkný výkon předvedla jen Verča Šmerdová a také juniorka Kačka Božková, která si zaběhla halový osobáček. 


Na halových veřejných závodech v Praze na Strahově se blýskl 2 osobáky dorostenec Martin Kocourek..

Obrovská marodka zachvátila naše nejlepší atlety, takže jsme vyrazili na pražské závody pouze se 3 lidmi. Výborně si vedl dorostenec Martin Kocourek, který si zaběhl osobní rekord na 60 m časem 7,55 s a poté doběhl 200 m za 24,26 s také v osobním rekordu, což je příslibem pro letní sezonu. Vzhledem k tomu, že Martin dělá atletiku teprve druhým rokem, věříme v další zlepšování. Kvalitní výkon předvedla na 60 m dorostenka Hana Bumbálková, která zaběhla 60 m za 7,92s a když příště vylepší start, věříme, že se dostane pod hranici 7,90 s, 200 m zvládla Hana za 26,74 s. Po dlouhém zranění a tréninkovém výpadku se přestavila Kačka Božková a zvládla 200 m - 27,61 s. 


V pátek 13. 1. jsme zahájili halovou sezonu na VZ v Praze.

Jednoznačně nejlepším výkonem se prezentovala dorostenka Michaela Tichá, když předvedla 150 m - 19,45 s, což je jen pár setinek za letním osobákem, těsně po nemoci se postavila na start dorostenka Hana Bumbálková a předvedla stejnou vzdálenost za 19,77 s. Ostatní dívky nepokořily hranici 20´´, ale byl to první start a očekáváme zlepšení. Z kluků si nejlépe vedl dorostenec Martin Kocourek, který zaběhl 150 m - 17,91 s, ač při své výšce měl v halových zatáčkách co dělat..Celkově závodům bohužel neprospělo téměř hodinu a půl zpoždění, když kluci běželi až po osmé hodině večerní. Bohužel máme poměrně velkou marodku, tak snad ještě z haly něco zachráníme.


Podzimní soustředění v Čáslavi je minulostí.

V termínu 24. - 29. 10. proběhlo již tradiční soustředění v čáslavském lesoparku Vodranty. Tohoto soustředění se účastnili pouze vybraní starší závodníci, celkem nás bylo 28 osob. Nutno říct, že celé soustředění proběhlo ve velkém poklidu a pohodě a nakonec i počasí bylo přívětivé. Po téměř tříhodinové cestě vlakem jsem vysedli na čáslavském nádraží a vydali jsme se na cestu na ubytovnu, což jsme zvládli během 10 minutek. Většina dětí je již zkušených a tak jsme téměř všichni měli kufry na kolečkách, takže žádná dřina...Trošku problémy byly s obsazováním pokojů, však to znáte, nedůležitější z celého týdne bylo kdo s kým bude spát na pokoji..Tyto problémy jsou však vždy, nakonec jsme je zvládli a samozřejmě došlo i na stěhování postelí...Po obědě se někteří již nemohli dočkat tréninku, je již téměř veřejným tajemstvím, že první tréninkový den podzimního soustředění se běhají oblíbené kiláčky...Nejinak tomu bylo i letos...A jak jinak, všichni to nakonec zvládli...V úterý jsme se bohužel probudili do propršeného rána, ale po snídani, která proběhla formou švédských stolů, pršet přestalo, což naštěstí vydrželo celý den. Na programu byly kopečky a přeci jen celovečerní déšť se projevil a terén byl značně mokrý a docela to i kouzalo, museli jsme nakonec změnit místo tréninku a kopečky se běhaly nad hrází rybníka...A někteří, aby se jim lépe běhalo, dostali dokonce i přilepšení v podobě zátěžek...Odpoledne byl na programu jen klus dle výkonnosti a také specializace v délce 4-12 km. Ve středu jsme se rozdělili na dvě skupinky, přičemž starší sprinteři navštívili zdejší posilovnu a mladší absolvovali kruhové posilování přímo na stadionu...A myslím, že jim to docela stačilo. Odpoledne měla jedna skupinka volno a absolvovala regenerační pobyt v místních lázních, druhá skupinka měla zařazen lehčí trénink v podobě abeced a rovinek. Ve čtvrtek jsme trénovali někteří krátké kopečky a někteří dvoukilometrové úseky. Odpoledne jsme se vyměnili a druhá skupinka navštívila místní bazén a páru. Tento den byl něčím mimořádný, Kačka Božková - dlouholetá závodnice slavila osmnáctiny....Již v pondělí jsme nechali upéct dort, věříme, že to Kačku potěšilo a že to s ostatními také náležitě oslavila..V pátek, náš předposlední den, byl na pořadu poměrně těžký trénink v podobě tempových úseků a ty jsme šli běhat tentokráte na cestičku ke konci kilometrových úseků. Odpoledne všichni klusali a naposledy navštívili město. V sobotu jsme zvládli krátké kopečky včetně nenáviděných trojúhelníků a běžci zvládli kopcovictě 750m úseky. Následovalo poměrně rychlé balení, odchod na oběd, nezbytná poslední společná fotečka a hurá na vlak. Ten sice nabral hned na příjezdu 10 minut zpoždění, ale to nás nerozházelo a za 2 hodinky a 40 minut jsme již vysedali v Brně...plni sil....Doufám, že se soustředění projeví v dobré halové výkonnosti vybraných jedinců. A já se již začínám těšit na letní soustředění v termínu 3. - 8. července, které je určeno pro všechny děti, vč. nejmladších. 


Mistrovství Jihomoravského kraje v přespolním běhu.

Za krásného, slunného počasí jsme se sešli na slatinském krosu, který byl zároveň mistrovstvím JMK. Podařilo se nám vybojovat 3 cenné kovy a dalších pár umístění těsně pod stupni vítězů...

Nejlépe si vedla Lucka Nečasová v kategorii nejmladších přípravek, která obsadila krásné druhé místečko, na 3. místě se umístil Jonáš Ptáček v kategorii mladší přípravky a bronzovou medaili vybojovala na dvoukilometrové trati starší žákyně Natálie Hluší....

Krásná umístění vybojovali také: kategorie nejmladších žákyň - Ptáčková Julie na 4. místě, přípravka nejmladší chapci - Mareš Denis na 6. místě, Stojan Jakub na 7. místě, kategorie přípravka mladší žačky - Tejralová Adriana na 5. místě, kategorie přípravka mladší hoši - na 6. místě Schwab Filip, Zapletal Pavel na 9. místě, Kistan David na 13. místě, kategorie přípravka dívky - Stuchlíková Veronika na 5. místě, Fojtíčková Alena na 6. místě, Bohmová Veronika na 7. místě a Mádrová Magda na 8. místě, dále Grossová Kamila na 12. místě, Adéla Blatná na 13. místě, kategorie přípravka chlapci - Žítek Jindřich na 6. místě, Nečas Michal na 8. a Tomašovič Michael na 9. místě. Všem zúčastněným děkujeme za účast.. 


 

Hana Bumbálková na 4. místě na Mezistátním utkání žactva v Trnavě.

Za krásného slunečného počasí proběhlo v Trnavě Mezistátní utkání žactva ČR - SR - Slovinsko - Maďarsko - Chorvatsko. Naše závodnice Hana Bumbálková si vybojovala účast vítězstvím na M ČR žactva. Tentokrát se neběžela tradiční šedesátka, ale 100 m. Hana obsadila ve svém běhu 2. místo, celkově výborné 4. místo v druhém nejlepším letošním čase 12,59 s. Byla také členkou vítězné štafety na 4 x 100 m. Celkově naše družstvo zvítězilo. Haně děkujeme za vzornou reprezentaci klubu a přejeme mnoho dalších úspěchů v kategorii dorostenek. 

 

 


Hana Bumbálková Mistryní ČR žactva na 60 m a bronzová na 150 m

V Jablonci za velmi nepříznivého počasí, zimy a deště proběhlo Mistrovství ČR žactva jednotlivců. Pro nás ale pršelo zlato, takže jsme spokojení. Přímo fantasticky závodila Hanča Bumbálková. Nejprve se postavila na start rozběhu na 60 m, který vyhrála časem 7,87 s a zajistila si účast ve finálovém běhu. A přesně za hodinu a půl byla naprosto nečekaně Hanka  Mistryní ČR, když se jí výborně povedl start a Hanka velice přesvědčivě proťala cílovou pásku jako první ve vyrovnaném osobním rekordu 7,75 s. Druhý den se Hana postavila na start delší sprinterské traťě a nejprve si opět v rozběhu musela vybojovat postup do finálového běhu, což se jí vítězstvím povedlo časem 18,98 s. A za hodinu a čtvrt již měla Hanča druhou medaili, tentokráte bronzovou, když si vylepšila osobáček na 150 m -18,74 s, který ovšem odvál vítr nad povolenou hranici. Z našich dívek byly k účasti na MČR vybrány také Verča Šmerdová na 150 a 300 m a Míša Tichá na 60 m a 150 m a byť se jim tolik nedařilo a na postupy to nestačilo, myslím, že i jim patří dík za výbornou sezonu plnou osobáčků a je třeba si uvědomit, že už samotná účast na MČR je vynikající, protože zde je vybráno pouze 24 nejlepších žákyň z celé republiky. Všem gratulujeme a Hance budeme držet palce příští sobotu, neboť svými výkony se nominovala na Mezistátní utkání žactva, které se uskuteční v Trnavě. 

 


Semifinále družstev žactva proběhlo v Šumperku.

Naši závodníci se postavili na start v dresu Hodonína a MS Brno, kde pro letošní rok vypomáhali jako hostující a myslím, že se bodově neztratili. Nejlépe si vedla Hana Bumbálková, která 2x zvítězila a připsala tak družstvu 22 bodů. Hana vyhrála 60 m časem 7,94 s a také 150 m časem 19,21 s a také významně přispěla k 2. místu štafety 4x60 m. Míša Tichá zabodovala jak na 60 m, kde časem 8,34 obsadila dělené 7. místo a na 300 m časem 44,67 s obsadila 7. místo. Verča Šmerdová obsadila na 150 m časem 20,39 7. místo. Z kluků nejlépe závodil Viki Veleba, když zaběhl 60 m 7,83 s a 150 m 18,86 s, což jsou jeho osobáčky. Na 150 m si zaběhl pěkný osobák Vojta Krčma výkonem 19.39 s. 

 


3 osobáky v podání našich závodníků na SMF družstev dorostu a juniorů

Poslední závod sezony absolvovali naši závodníci za parného počasí v Třinci a kupodivu padly osobáky....Nejprve se postavil na start Ondra Klusáček na 800 m a po slušně rozběhlé čtyřstovce se sice neudržel v háku před ním běžících závodníků, nicméně poslední dvoustovka byla slušná a v cíli se Ondra mohl těšit z osobního rekordu 2:05,81 s. Poté se na start 400 m postavil Jirka Brtník a na závěr sezony předvedl velice pěkný výkon 52,45 s což. stačilo na 6. místo, nicméně to nebylo vše. Na 200 m po ne úplně dobrém startovním rozběhu se chytil a v cíli z toho byl doceela překvapivý osobáček 23,68 s. Vedle něj v dráze běžel náš Martin Kocourek a ten se Jirky snažil držet zuby nehty a i on doběhl do cíle v osobáku 24,27 s. Slušně sprintovaly Kačka Božková 100 m -13,46 a Markéta KLušáčková 13,56 , když Markéta nastoupila ještě na 300 m překážek, kde doběhla v čase 49,12 s na 3. místě. 


Hana Bumbálková obhájila loňské vítězství na EKAGU.

Největší žákovský mítink v ČR je za námi a my slavíme dva zlaté medaile. Nejlépe si vedla Hanka Bumbálková, která již v rozběhu zaběhla kvalitní čas na 60 m - 7,81 s , bohužel výkon byl znehodnocen silným větrem do zad. Ve finále Hanka čas ještě o setinku vylepšila na 7,80 s, tento výkon byl již regulérní a znamenal vítězství. Dařilo se i dalším našim sprinterkám, když do finále B se podívala Míša Tichá, která v rozběhu zaběhla regulérně 8,19 a ve finále B obsadila časem 8,20 pěkné 5. místo. Těsně za branami finálových běhů zůstala Verča Šmerdová regulérním časem 8,26 s. Pěkné časy zaběhly i další naše sprinterky Věrka Lenská 8,26 s, Lucka Vašíčková 8,49 s a Marie Jedličková 8,53 s, byť tyto rozběhy byly znehodnoceny neregulérním větrem. Na 60 m žáků dobře běžel Viktor Veleba časem 7,63 s, bohužel s velkým větrem v zádech. 300 m výborně běžela Verča Šmerdová, když časem 42,60 s obsadila pěkné 6. místo, osobák si zaběhl i Viki Veleba časem 40, 93 s. Osobáky si zaběhly i Jana a Martina Ruttkyovy na 800 m, pěkné 8. místo si vyběhla na 1500 m Terka Obořilová časem 5:33,07. V závěru vybojovala zlatou medaili štafeta dívek na 4 x 60 m ve složení Lenská, Tichá, Šmerdová, Bumbálková. 


Krásný souboj Jirky Brtníka a Ondry Klusáčka na 800 m.

Posledním kolem pokračovala 2. liga v Olomouci. Počasí nám přálo a dokonce padly osobáky. Výtečně běželi 800 m junior Ondra Klusáček a dorostenec Jirka Brtník, když oba běželi v B běhu a museli si závod odtáhnout sami. Dokázali se ale domluvit a vzájemně si pomoci a to přineslo oběma osobáky, když o setinku byl v cíli dříve Jirka časem 2:06,29 před Ondrou za 2:06,30, čímž obsadili bodované 6. a 7. místo. V dálce si dobře vedl Martin Kocourek, když doskočil na 560 cm a to stačilo na 8. místo. Na 100 m dobře běžela Hanča Bumbálková, když časem 12,70 obsadila výborné 2. místo, bodovala i Věrka Lenská na 5. a Kačka Božková na 7. místě. Poprvé si vyzkoušela 400 m překážek dorostenka Markéta Klusáčková a hned se jí podařilo zaběhnout čas pod hranici 70´´ a časem 69,81 obsadila 2. místo před čtvrtou Aničkou Pliskovou.  Dvoustovku na závěr sezony dobře běžela Verča Šmerdová, když obsadila časem 27,09 krásné 3. místo. 

 


Posledním kolem pokračovala soutěž družstev mladších žákyň.

Po prázdninách jsme se sešli v celkem hojném počtu na Morendě. Výborně si vedly sprinterky, když Nela Šoukalová postoupila do finále A na 60 m časem 8,89 s a ve finále po doběhu 300 m obsadila pěkné 6. místo. Do finále B postoupily z rozběhu také Terka Stejskalová časem 8,92 s a také Anička Svozilová časem 9.05 s, celkově byla Anička 10. a Terka na 11. místě. Dobře běžela i Kačka Tálská časem 9.18 s a překvapila nás Verča Stuchlíková výkonem 9,27 s. V dálce zabodovala Anička Svozilová, když skokem dlouhým 410 cm obsadila výborné 6. místo. Dále se dařilo Barče Pokorné 374 cm, Kačce Tálské 371 cm a nejmaldší Kačce Coufalové 372 cm, byť to na body nestačilo...Na 800 m skvěle běžela Verča Bohmová, věkem ještě přípravka a zaběhla si osobáček časem 2:49,63 s a obsadila bodované 8. místo. V druhém běhu dobře běžela Martina Ruttkayová, když běh vyhrála časem 2:50,09, což stačilo na bodované 9. místo, těsně od bodů skončila Verča Stuchlíková z přípravky časem 2:59,39 s. Na 300 m se dařilo Nele Šoukalové, která časem 49,41 s obsadila krásné 5. místo a bodovala také Bára Pokorná časem 52,04 s. Dobrý výkon předvedla i Magda Mádrová z přípravky výkonem 55,50 s., i když to na body nebylo, je to příslib do dalších let. V kouli se blýskla Zuzka Pavelková vrhem dlouhým 8,57 m, čímž obsadila krásné 3. místo, na 6. místě byla Kačka Paczková za 6,76 m. Dívky obsadily celkově 4. místo. 

 


Sezóna pokračovala závody v Olomouci.

Za krásného letního počasí proběhly přebory Olomouckého kraje, jichž jsme se zúčastnili. Nejlépe si vedl Jirka Brtník, který si nejdříve zaběhl osobák na 60 m časem 7,69 s a poté v sólozávodě zaběhl kvalitní třístovku 36,60 s, což je také osobák. Výborně zaběhla 150 m Hana Bumbálková časem 19,20 s a snad se dostane do formy před MČR. Dobrý výkon předvedl i junior Ondra Klusáček, který absolvoval teprve třetí start sezóny po delším zranění a zaběhl 600 m -1:29,22 s a věříme v dalším závodě osobnímu rekordu na 800 m. Verča Šmerdová se postavila na start 300 m a v nevýhodné osmé dráze doběhla za 43, 35 s a snad se to na MČR stlačí pod 43 s. 


 

Jirka Brtník prokazuje formu i v konci sezony.

V sobotu 13.8. jsme se jeli před koncem závodní sezony rozzávodit na VC Opavy. Nejlépe se výkonnostně dařilo Jirkovi Brtníkovi a Martinu Kocourkovi, kteří si dokázali zaběhnout osobní rekordy. Jirka, který se letos věnuje nejdelšímu sprintu na 400 m, si zaběhl osobák na 100 m - 12,14 s a na 200 m v nevýhodné 1. dráze zůstal jen pár setin za osobákem časem 24,04 s. Dálkař Martin Kocourek zvládl 100 m také v osobáku 12,25 s a totéž zopakoval na 200 m- 24,84 s. Z dívek si nejlépe vedla Hanka Bumbálková, vítězka 60 m - 8,16 s, třetí byla Verča Šmerdová časem 8,53 a pátá Věrka Lenská 8,68. Na 200 m se holky musely popasovat s výrazně staršími dívkami a Hanka zaběhla 26,63 s a Verča 27,56 s...Výborně se povedla dvoustovkažáku  Viktoru Velebovi, když zaběhl čas 25,62 s. Ale dá se očekávat, že forma půjde před M ČR nahoru. 

 


Velká cena Zlína

I v průběhu prázdnin se koná celá řada závodů, tak jsme si zajeli na mítink do Zlína. Po dlouhém zranění si vyzkoušela 100 m Kačka Božková, když doběhla v čase 13,89 s a snad ji už zranění nebude trápit a čas bude jen a jen vylepšovat. Dále se na start postavili dva žáčci, a to: Adam Zourek, který si stanovil základní osobák na 100 m - 12,62 a také na 200 m - kde byl poměrně velký protivítr a Adamův čas - 27,21 s. Obdobně na tom byla Maruška Jedličková, která zvládla 100 m za 14,02 a 200 m za 28,78 s. Oba dva příští rok přejdou do kategorie dorostu, takže budou již mít nějakou zkušenost s novými disciplínami. Jinak to byly vcelku pěkné závody s řadou českých reprezentantů, vč. oštěpaře Veselého. 

 


 

 

 

Kalendář

březen 2018
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31

Nejbližší události

25 bře 2018
08:00AM - 12:00PM
Běh kolem přehrady

Počasí

Chladno

-2°C

Brno

Chladno

Vlhkost: 63%

Vítr: 35.40 km/h

  • 18 Bře 2018

    Chladno -2°C -6°C

  • 19 Bře 2018

    Většinou chladno 0°C -6°C