Výsledky

foto1
SK Speed Brno atletika
foto1
vítězíme
foto1
Sprint
foto1
Trénink
foto1
Skupiny
Vítejte na stránkách atletického klubu SK SPEED BRNO

Tradičně vysoká účast našich dětí na brněnské přehradě.

Letos se závodu stejně jako v letech minulých zúčastnilo nejvíce dětí z našeho klubu, přesně 75, což je obrovské číslo..Nejlépe si opět vedla dorostenka Natálie Hluší, která i po náročném sekčním testování se postavila na start a zvítězila v běhu na 5 km. Co se týká nejmenších dětí, tak v kategorii nejmladších hochů, kde startovalo 36 kluků si z našich nejlépe vedl Jirka Sedláček ze ZŠ Křídlovická na 8. místě, 10. místo obsadil Martin Holý, v první polovině se ještě umístil na 15. místě Matyáš Knotek.Ve stejné kategorii děvčátek nastoupilo 39 dívek a nejlepší byla na 5. místě Emička  Schwabová ze ZŠ Křídlovická, 9. místo obsadila Melisa Darkwah ze ZŠ Pastviny, 11. místo obsadila Eliška Švecová před Elen Krejčířovou, v první polovině ještě doběhly Lili Stojanová a Kája Košická. V kategorii mladší přípravky výborně závodil Samuel Vykypěl na 5. místě před Adámkem Rotreklem, na 11. místě byl Martin Kuba, přesně v polovině startovního pole doběhl Vašík Rumlena a byl 14., celkem běželo 28 hochů. Čtyřicet stejně starých dívek se postavilo na trať 300 m a v první desítce skončily na 6. místě Lucka Drápelová před Danielou Jurovou, na 14. místě doběhla Kristýnka Páralová před Nami Darkwah, 21.a22. místo obsadily sestry Vykoupilovy, těsně za nimi doběhla Anička Stojanová...V kategorii starší přípravky nejlépe z našich zvládl 800m trať Adam Valíček na 5. místě, 7. místo obsadil Štěpán Šerý, na 11. místě byl Radek Coufal, 14. místo obsadil DAvid Kistan....31 dívek stejné kategoie vyběhlo na trať 800 m, výborně opět běžela Anetka Stříbrská na 5. místě, 11. byla Maruška Matejová, velice nás překvapila na 12. místě Lucka Knoflíčková, 14. místo obsadila Dita Kobylková...V mladších žácích dobře závodil na kilometrové trati Lukáš Kratochvíl na 9. místě. Na stejné trati dívek obsadila 8. místo Eliška Strážnická, 12. místo Kamča Grossová, 14. místo Magda Mádrová, celkem startovalo 32 holek. V kategorii starších žákyň byla nejlepší na 7. místě Barča Pokorná. 

 


 

Na 40 našich dětí se zúčastnilo Běhu kolem Myslivny.

Sobotní ráno bylo poměrně chladné a hlavně deštivé. Nakonec ale před startem první kategorie vysvitlo sluníčko. Byli jsme mile překvapeni účastí našich dětí, a to hlavně vzhledem k počasí, když se toho rodiče nezalekli a nakonec dorazili...Přesto, že tentokráte jsme oproti Modřicím měli 1 umístění na stupních vítězů, hodnotím závod lépe, protože daleko více dětí se dostalo do první desítky...

V kategorii mladších žákyň musím vyzvednout 7. místo Elišky Strážnické, 12. místo Kristiny Bendové, chválím neustálé zlepšování Báry Hluší. Ve stejné kategorii hochů dopadl na kilometrové trati z našich nejlépe Jindra Žítek na 7. místě. V kategorii starších přípravek výborně běžela a mile nás překvapila Bára Vlková na krásném 5. místě a výborná byla i Anetka Stříbrská na 10. místě. Dařilo se také klukům, když na bramborovém stupnínku skončil Adam Valíček a na 6. místě doběhl Štěpán Šerý. V kategorii mladší přípravky na 400m trati byla na krásném 5. místě Lucka Drápelová, překvapila nás na 12. místě Běla Galetová, o místečko zpět byla Eliška Fridrichová. I naši kluci dobře závodili, když Adámek Rotrekl obsadil těsně 4. místo, šestý byl Filip Valíček a desátý Martin Řepka. Na stupně vítězů se v nejmladší kategorii postavila Ema Schwabová, když obsadila stříbrnou příčku, moc chválíme za 4. místo ve stejném čase Aničku Muhlhandlovou a také pátou opět ve stejném čase Terezku Malcovou...Holky se toho opravdu nebály a svou 200m trať běžely od počátku naplno..Všem gratulujeme...

 


 

Přes 50 dětí z našeho klubu se zúčastnilo Modřického poháru.

Po roce jsme se opět sešli v Modřicích na závodu BBP. Tentokrát sice nesvítilo sluníčko jako v loňském roce, nicméně nepršelo a účast byla veliká. Nejlepšího výsledku dosáhla dorostenka Natka Hluší, která zvítězila v 5km závodě své kategorie. Na bronzovém stupínku pak stanul mladší žák Jindra Žítek.V kategorii starších žákyň dobře běžely Míša Juřenčáková, která trať 1500 m doběhla na pěkném 5. místě a také Bára Pokorná na místě šestém. V mladších žákyních doběhla na pěkném 11. místě Eliška Strážnická,na 17. místě Kristina Bendová a o dvě místa zpět Bára Hluší. Ve starší přípravce byla výborná Lucka Nečasová na pátém místě, osmá Maruška Matejová, 15. místo obsadila Zuzka Báčová,pár místeček za ní Dita Kobylková a také Bára Pavlíčková. Na startu se přitom objevilo 37 dívek této kategorie. V kategorii přípravek starších hochů byl výborný Adam Valíček, který obsadil krásné 4. místo. Nejpočetnější byla kategorie mladších přípravek dívek, kde se na startu objevilo 48 dívek. Z našich dívek byla nejlepší Terka Langová na 13.místě, o čtyří místa zpět doběhla svůj závod Kristýnka Páralová, v první polovině startovního pole doběhla také Eliška Fridrichová a Anička Stojanová. Stejně početná byla obdobná kategori hochů, kde se z našich nejlépe dařilo V kategorii nejmladší přípravky, kde startovalo 38 dívek a hochů si z našich nejlépe vedla Lily Stojanová, která obsadila krásné 11 místo. V kategorii přípravky mladších hochů si výborně vedl Samuel Vykypěl na 8. místě, 11. místo obsadil Adam Rotrekl, 14. doběhl Filip Valíček..V této kategorii se představilo 49 kluků...Děkujeme rodičům za účast a těšíme se za týden na shledání  na Myslivně.

 


 

Natálie Hluší vybojovala stříbrnou medaili na MČR dorostu a juniorů.

Uplynulý víkend hostila pražská hala M ČR dorostu a juniorů. Náš oddíl reprezentovalo 5 závodníků, kteří byli technickým delegátem k účasti,  na základě své výkonnosti vybráni. Nejlepšího výsledku dosáhla dorostenka Natálie Hluší, která se nejprve v sobotu musela poprat ve svém rozběhu o 2 postupová místa do finále...A nebylo to tak jednoduché, jak jsme si představovali, protože Natka nebyla úplně zdravotně v pořádku, takže chtěla pošetřit síly. V běhu bylo plno strkanic a kolizí, ale nakonec to dobře dopadlo a Natka si vítězstvím v rozběhu finále vybojovala...V neděli to již byl zcela jiný závod. Každá závodnice si běžela od počátku své tempo, a tak  Natka byla od první stovky na 2. pozici a stejné pořadí bylo i v cíli. Natálie Hluší vybojovala stříbrnou medaili na 800 m časem - 2:16,73 s. Druhým nejlepším umístěním bylo 6. místo v nabitém finále na 60 m juniorek. Toto místo si vyběhla sprinterka Hanka Bumbálková. Ta musela také projít těžkým sítem rozběhů, kde rozhodovaly doslova setinky sekundy. Nakonec vše dobře dopadlo a Hanka se časem 7,77 s do finále nominovala. Ve finále pak zaběhla svůj druhý nejlepší čas na 60 m - 7,73 s a obsadila krásné 6. místo. Vyzvednout musím ještě nedělní dvoustovky, byť to nebylo na finále, ale všichni naši závodníci si zaběhli osobní halové či maxinální rekordy, a tak by to mělo na M ČR být...Hanča Bumbálková zaběhla 200 m juniorek za 25,28 s, Míša Tichá - 25,83 s a Jakub Kacer 22,57. Všem gratulujeme a věříme, že letní výkony budou ještě lepší.


 

Pěkné výkony našich dívek na MČR dospělých...

V uplynulém víkendu proběhlo ve Vítkovicích M ČR dospělých. K účasti byly vybrány dvě naše závodnice, juniorka Hana Bumbálková a dorostenka Natka Hluší...Jako první se postavila na start 60m sprintu Hanka a dařilo se jí..Na postup to sice o 0,02 s nestačilo, nicméně zaběhla svůj druhý nejlepší letošní čas 7,74 s a skončila desátá. Osobák si na trati 800 m zaběhla Natka Hluší výkonem 2:15,87. Gratulujeme..

 


 

4 medaile jsme si přivezli z MMaS.

Den po žákovských mistrovských soutěžích se konalo i Mistrovství Moravy a Slezska dorostu, juniorů a dospělých. Naši skupinu trošku sice zasáhla nemocnost, což se projevilo na výkonech některých závodníiků, zejména Míše Tiché, i přesto jsme si odvezli pár medailí a osobních rekordů...Dva halové osobáky zaznamenala sprinterka Hanka Bumbálková, když se nejprve postavila na start své hlavní disciplíny - sprintu na 60 m, kde se postup z rozběhu považoval za samozřejmý a Hana s naprostou převahou vyhrála časem 7,78 s. I finálový závod Hance vyšel a byť to na zlato nestačilo, byl z toho osobák 7,72 a krásná stříbrná medaile...Výborně si vedla další juniorská sprinterka Maruška Jedličková, když si v rozběhu na 60 m zaběhla osobní rekord 8,25 a překvapivě postoupila do finálového běhu, kde obsadila 7. místo a znovu si vylepšila osobák na 8,22 s, což Marušce jistě všichni přejeme....Půlkařka Natálka Hluší se tentoktát postavila na trať 400m, aby si otestovala svou připravenost na poloviční trati a v naprostém sólozávodě si stylem start cíl vylepšila loňský halový čas o víc jak dvě sekundy, až na čas 59.89 s, což jak jsme předpokládali bude stačit na medaili a bylo z toho stříbro....Solidní čtvrtku předvedla Verča Šmerdová, která se toho tentokrát nebála a v cíli byla za 60,51 a bylo z toho 6. místo...Vynikající závod na 400 m předvedl Kuba Kacer, který si vylepšil nejen halový, ale i letní osobák na krásných 50,53 a bylo z toho výborné 5. místo..Halový osobák si opět vylepšil Martin Kocourek časem 52,39 s...Na 200m trati si nejlépe vedla Hanča Bumbálková, která se do toho nebojácně vrhla a vylepšila se na čas 25,56 a byla z toho stříbrná medaile. Halový osobák si poté vylepšila i Verča Šmerdová na čas 26,52, také půlkařka Natka Hluší si v nevýhodné 2. dráze doběhla pro osobík 27,81. O setinku si vylepšil osobák na 200m trati i Kuba Kacer a čas 22,70 stačil na bronzovou medaili.


 

Krásné osobáky Míši Juřenčákové na MMaS v hale.

V den pololetních prázdnin se naše minivýprava vydala na MMaS, které proběhlo ve vítkovické hale. Nejlépe si vedla Míša Juřenčáková, která si z haly odváží dva krásné osobáčky. Nejdříve se Míša postavila na start běhu na 300 m a v sólozávodě si vyběhla zlepšení osobního rekordu o více než 1 vteřinu až na čas 44,06 s,, Míše se dařilo i na 150m sprintu, kdy byla v cíli opět v osobáčku 20,19 s. a bylo to 9. místo. Těsně za osobákem zůstala mladší žákyně Magda Mádrová na 300 m - 47,45, což stačilo na pěkné 9. místo, na 150 m si Magda zaběhla osobní rekord časem 21,46, což stačilo na krásné 6. místo. Osobák na 150 m si vytvořila i Bára Pokorná výkonem 21,42.

 



 

Na Indoor Gala Ostrava I mítinku ve Vítkovicích padaly opět osobáky..

9 našich atletů se vydalo na vítkovický mítink a téměř všichni si vylepšili nějaký ten osobáček....První nastoupila k rozběhu na 60 m Hana Bumbálková a z rozběhu jasné postoupila do finále časem 7,80 s, ve finále to byla pěkná mela, když první 3 závodnice doběhly ve stejném čase a rozhodovaly tisíciny. Na výsledkové tabuli se poté objevilo jméno vítězky a tou byla Hanča Bumbálková v letošním nejlepším čase 7,77 s. Poté zaběhla famózní osmistovku Natka Hluší, která ač měla nejhorší přihlášený čas v běhu, tak se toho nebála a výsledkem byl čas, který jsme rozhodně nečekali, výborný osobák 2:16,35 s, čímž se na pár desetin dokonce přiblížila letnímu času..Krátce nato se zaskvěli čtvrtkaři...Zejména Kuba Kacer, který v první letošní čtvrtce se poměrně dost přiblížil letnímu času a zaběhl si výborný halový osobák a druhý nejlepší čas své kariéry, 51,08 s, který byl ještě ovlivněn kolizí s jiným závodníkem a nepochybujeme o tom, že hranice 51 vteřin v hale padne...To ale nebylo vše, Kuba ještě nastoupil na 200 m a to byla velká paráda, vylepšení letního osobáku o tři desetiny na čas 22,71 . Neztratila se ani Míša Tichá, která zahájila sezonu na čtvrtce velmi slušným časem 59,31, který v dalších startech jistě vylepší...nato si ještě zaběhla halový osobák na 200 m - 25,99 s. Halový osobák na 400 m si zaběhl také Martin Kocourek časem 52,53 s, čímž se hodně přiblížil letnímu času a je to dobrý příslib do letní sezony...Po letech se zadařilo i Kačce Božkové na 400 m, když nechybělo mnoho a byl z toho letní osobák, Kačka zaběhla 400 m - 60,14. Velká gratulace všem.

 


 

Výborné výkony Juřenčákové a Mádrové na halových žákovských závodech.

V neděli jsme se opět ocitli ve vítkovické hale, tentokrát jsme dovezli čtveřici starších a mladších žákyň. Dva osobní rekordy si z haly odvezla mladší žákyně Magdalena Mádrová, která zaběhla výborných způsobem 300m trať, kde si vylepšila osobák z léta téměř o dvě vteřiny až na čas 47,08 a ten znamenal v 50-ti členném poli dívek výborné 4. místo. Osobáček si Magda zaběhla i na 150 m - 21,68. Výborně si na 300m trati počínala také starší žákyně Míša Juřenčáková, která si zaběhla také osobní rekord časem 45,22 a obsadila krásné 5. místo. Barča Pokorná bohužel hodně napálila start na 300 m a v poslední stovce jí jak se říká došly síly, naopak na 150m trati to byl o setinku osobáček 21,83, což se počítá....Do čtveřice jela na zkušenou Adrianka Tejralová, která teprve přešla z kategorie přípravky, i tak zaběhla osobák na 300 m -51,98 s.

 


 

Osobáky a kvalitní výkony padaly i na druhých halových závodech ve Vítkovicích..

V sobotu jsme se vydali na druhé halové závody do Ostravy, tentokrtá byla daleko vyšší účast závodníků, pro některé to byl vstup do sezony...Ten se nejlépe vydařil Kubovi Kacerovi, který jako čtvrtkař si zde testoval svoji rychlost a zaběhl si hned dva halové osobáky...Překvapil nás hlavně na 60 m - 7,44 a logicky následovalo i vylepšení halové dvoustovky na 23,22 ....Výborně si opět vedla sprinterka Hanka Bumbálková, která si hned v rozběhu na 60 m vyrovnala čas z prvních závodů 7,83 a očekávali jsme s napětím finálový běh. Bohužel ten se Hance moc nepovedl a kvalitní čas zůstal na startu v blocích, když Hana vybíhala v okamžiku, kdy ostatní již byli pryč, přesto dosprintovala na 3. místě. .Dvoustovku zvládla Hanka dobře v čase 25,76. Osobák na 60 m si zaběhla Míša Tichá časem 8,07, čímž postoupila do finálového běhu, kde doběhla časem 8,09 na 4. místě. Na 200m trati se toho Míša lekla a je to škoda, byť čas 26,22 není špatný, ale bylo na víc...Výbornou osmistovku předvedla stylem start - cíl Natálka Hluší časem 2:21,23 a musíme jen litovat, že nebyla větší konkurence, protože Natka měla na čas pod 2:20. V závěru si Natka ještě vylepšíla osobák na pro ni zcela netypické trati 200 m - 28,18. Slušné výkony předvedla i čtvrtkařka Verča Šmerdová, která měla zdravotní problémy a nemohla v tréninku absolvovat vše potřebné a zaběhla 60 - 8,35 a 200 - 26,70. Osobáky si zaběhla také sprinterka Marie Jedličková 60 m -8,32 a 200 m - 27,20. 


 

Vynikající vstup do halové sezóny v podání našich závodníků.

V sobotu 5. 1. jsme zahájili halovou sezonu na veřejných závodech ve vítkovické hale. Našim závodníkům se dařilo na jedničku a dokonce padaly i halové osobáčky již v tomto prvním startu....Jako první se postavila na start prvním rokem juniorka, sprinterka Hanka Bumbálková. Ta si nejprve v rozběhu na 60 m zajistila postup do finále výborným časem 7,87 s a ten si ve finále ještě stačila vylepšit na krásných 7,83 s, což je pro Hanu zatím nejlepší vstup do sezóny a znamenal 3. místo za polskými sprinterkami. Po ní se postavil na start také prvním rokem junior Viktor Veleba, který se hned v rozběhu zaskvěl halovým osobákem na 60 m - 7, 18 s, čímž si zajistil místo ve finále, kde doběhl na 2. místě za slovenským závodníkem a opět v osobáku 7,16 s. Krátce na to nás šokovala půlkařka Natálie Hluší na 600 m, když s přihlášeným předposlením časem zabojovala a doběhla na výborném 3. místě, ale hlavně se oproti loňské sezoně zlepšila o 7 vteřin a zaběhla výborných 1:38,58 s, což je samozřejmě i halový osobák.  Poté se postavil na start 300m traťe čtvrtkař Martin Kocourek a doběhl v čase 37,44 s, který se svého tempa v polovině tratě trošku zalekl, a tak v cíli byly ještě síly..Poté se všichni závodníci postavili na start 150m tratě...Hana Bumbálková si opět vylepšila halový osobáček na 18,87 s a zvítězila, Martin Kocourek si také oproti loňské sezoně polepšil na 17,69 s, naprosto nás uzemnil Viktor Veleba, který se zlepšíl téměř o vteřinu a výborným halovým osobákem 17,00 s doběhl na 2. místě za slovenským závodníkem...Svou rychlost si otestovala i půlkařka Natálie Hluší a oproti loňsku se také zlepšila na 21,21 s....


 

Viktor Veleba ozdobil poslední kolo družstev dorostu krásným osobákem.

Poslední letošní závod absolvovali naši závodníci ve Vítkovicích a někteří se opravdu činili...Výborný výkon předvedl na 100 m Viktor Veleba, když sprintoval v čase 11,46 s, což stačilo na 2. místo, ještě lepší výkon ovšem předvedl na dlouhém sprintu 200 m, ve kterém zvítězil v novém osobním rekordu 22,99 s. Osobní rekord si zaběhla také půlkařka Natálie Hluší, když si v posledním závodě letos již podruhé vyzkoušela delší trat 1500 m. Natka skončila na 2. místě pěkým časem 4:59,08 s. Druhé místo vybojovala také sprinterka Hana Bumbálková na 100 m časem 12,51 s. Velký bodový zisk zaznamenala Verča Šmerdová, když doběhla na 400 m na 4. místě a na 200 m byla druhá. Osobák si na 100 m zaběhl také čtvrtkař Jakub Kacer časem 11,68 s. Na závěr sezony se předvedl na trati 400 m také Martin Kocourek a zůstal jen těsně za osobákem časem 52,24 s. Pěkný výkon předvedla na 100m trati také Maruška Jedličková časem 13,36 s a to stačilo na pěkné 8. bodované místo. Všem gratulujeme.


 

7. místo přípravky na finále JM kraje ve Slavkově.

Za krásného slunného počasí proběhlo finále přípravek JM kraje. Děti závodily na velkém oválu nového hřiště ve Slavkově. Dívky skončily celkově na výborném 4.místě, hoši byli osmí...Z dívek byla nejlépe bodující závodnicí Andrejka Lenomarová se 16 body, Tejralová Adrianka s 5 body a Lukáš Kratochvíl se 4 body, zabodovaly také obě štafety 4x60 m. K nejlepším výkonům patří skok daleký Andrejky Lenomarové 399 cm a 4. místo, pěkný výkon předvedla také Anička Mičánková skokem dlouhým 379 cm. Vynikající závod běžela na 300 m Adrianka Tejralová, když zvítězila ve svém běhu vynikajícím závěrem a odměnou jí byl krásný osobní rekord 52,32 s a krásné 5. místo, sedmá v pěkném čase 52,54 s doběhla Andrejka Lenomarová...Líbila se nám také Kristina Bendová a čas 54,27 s. Na 60m sprintu skončila na pěkném 5. místě Andrejka Lenomarová časem 9,46 s. Z hochů si nejlépe vedl Lukáš Kratochvíl, který obsadil výborné 7. místo v kriketu výkonem 38,29 m.


 

Fantastický výkon Michaely Tiché na MČR dorostu.

V uplynulém víkendu proběhlo v Praze na Julisce Mistrovství ČR dorostu a juniorů. Z našeho klubu si účast vybojovalo 5 atletů, bohužel na poslední chvíli onemocněla Natka Hluší a chyběla také dlouhodobě zraněná Hana Bumbálková. Největšího úspěchu dosáhla dorostenka Míša Tichá, když si v chladném a větrném počasí v sobotu výborně poradila s rozběhem na 400 m, kdy zvolila volnější začátek a v druhé polovině trati výrazně zrychlila a vybojovala přímý postup do finálového běhu časem 57,67 s, což není daleko za osobákem. V nedělním finále nastoupila Míša opět za velmi větrného počasí v 7. dráze a v nevyzpytatelném větru běžela výborný závod, dokázala udržet nervy na uzdě a v cíli se radovala z výborného 4. místě v čase 57,57 s. Je jen škoda počasí, v příznivém větru by čas určitě stlačila pod hranici 57 s. I tak je to pro Míšu, která se v zimním období musela potýkat s jednou nemocí za druhou vynikající výsledek. V dobrém světle se ukázal také prvním rokem  junior Jakub Kacer, který zvládl 400 m v čase 51,04 s, což na finále nebylo, nicméně být 12. na MČR není určitě špatný výsledek. Na nejkratším sprintu 100 m se představil Viktor Veleba a byť nedosáhl na osobák, čas 11,47 není vůbec špatný. Na 400 m dorostenek se představila také Verča Šmerdová, která byla bohužel celý týden na školním sportovním kurzu, což se projevilo na únavě a celkovém výkonu, když Verča zůstala za svými možnostmi, nicméně musíme dodat, že už jen vybojovat si účast na MČR je značně náročné, protože zde může startovat jen 24 nejlepších v dané kategorii z celé ČR.

 


 

Zlatá Míša Tichá na Mistrovství Moravy a Slezska.

Týden před M ČR dorostu a juniorů proběhlo v dějišti ZT Vítkovicích Mistrovství Moravy a Slezska dorostu a juniorů. Jednoznačně nejlépe si vedla čtvrtkařka Míša Tichá, která se stala Mistryní Moravy a Slezska hned ve dvou disciplínách. Nejprve nastoupila na svou trať 400 m a po dobře rozběhnuté dvoustovce, výborně proběhnuté třístovce Míša doběhla vítězně do cíle ve velkém osobním rekordu 57,30 s, kterým se zařadila na 7. místo v ČR této věkové kategorie...Míša však nastoupila ještě na kratší 200m trať, kde opět zvítězila v osobním rekordu 25,50 s. Stříbrnou medaili si z M MaS odváží dorostenka Natálie Hluší na 800 m, kde zůstala jen těsně za týden starým osobákem časem 2:16,20 s. Stejnou medaili si odvezl také junior Jakub Kacer na trati 400 m, kde i on zaostal jen minimálně za osobním rekordem z 2. ligy časem 50,72 s. Bronzovou medaili si odváží dorostenka Verča Šmerdová, která si na trati 400 m zaběhla také velký osobák časem 58,72 s. Do finále na 100 m se probojoval dorostenec Viktor Veleba osobáčkem 11,33 s a obsadil 5. místo a ve stejné kategorii dívek se podívala do finále Věrka Lenská časem 12,99 s a byla na 6. místě. Všem moc gratulujeme a přejeme dobré výkony na nadcházejícím Mistrovství ČR.

 


 

Vynikající výkony našich závodníků na 2. lize mužů a žen ve Znojmě.

Za úporného vedra jsme se potkali při druhém kole soutěže 2. ligy ve Znojmě. Počáteční starty moc nenasvědčovaly tomu, že bude příhodné počasí pro osobáčky...To se ale rychle změnilo. Jako první se postavil na start sprinter Viktor Veleba a po menším zranění se dokázal výrazně zlepšit na 100 m časem 11,43 s a postoupil do finále B. I zde se mu dařilo a zaběhl si další osobáček výkonem 11,36 s, a to dokonce v protivětru. Na stejné trati žen si slušně vedla Věra Lenská časem 13,07 s, který dosáhla v obrovském protivětru -2,7 a postoupila do finále A, kde obsadila 6. místo. Osobáček si zaběhla také Marie Jedličková časem 13,29 s a stačilo to na finále B. Pak ovšem přišla velká paráda v podobě čtvrtkařů a půlkařů na trati 400 m, když si všichni do jednoho zaběhli slušné osobní rekordy. V dívkách to byla Michaela Tichá časem 58,14 s, za což brala 3. místo, Verča Šmerdová 59,30 a 5. místo. Obrovský skok udělala půlkařka Natálie Hluší, když se zlepšila o více jak jednu vteřinu a prolomila magickou hranici 60 vteřin až na čas 59,78 s. Následoval velký osobák Jakuba Kacera na téže trati, když to velmi rychle rozběhl a v cíli se mohl radovat z času 50,65 s. Před námi byla ještě 200m trať a i zde, jen hodinu a půl po čtvtce si zaběhla kvalitní osobák Míša Tichá časem 25,66 s a skončila na 3. místě. Na stejné trati hochů si osobáky zaběhli také Viktror Veleba časem 23,29 s a Jakub Kacer časem rovných 23,00 s. To je velmi dobrá vizitka před MMaS a také před M ČR, kde si někteří tímto výkonem řekli o účast, někteří si svou jistou pozici upevnili....


 

3 naše dívky v nominaci Jihomoravského kraje.

Kontinentální pohár dorostu na nečisto za účasti moravských krajů proběhl ve Vítkovicích. Z našeho klubu byly nominovány do družstva JM kraje čtvrtkařky Míša Tichá a Verča Šmerdová a půlkařka Natka Hluší. Nejlépe si vedla Natka Hluší, která vybojovala na své trati 800 m vynikající 2. místo ve velkém osobním rekordu 2:15,77. Na poloviční trati se představila velmi úspěšně Míša Tichá, když v protivětru -1,5 si výrazně zlepšila osobák na 25,71 s a obsadila také výborné 2. místo. Čtvrtá doběhla Verča Šmerdová časem 26,42 s. Všem gratulujeme. 


 

Osobní rekordy Míše Juřenčákové.

Před týdnem proběhlo v Brně na Palackého vrchu Mistrovství Moravy a Slezska staršího žactva. Výborné výkony předvedla naše žákyně Míša Juřenčáková, která si zaběhla dva krásné osobní rekordy. Nejprve si výrazně vylepšila osobák na 300 m časem 45,37 s, poté si vylepšila i čas na 150 m až na 20,27 s. Dobře si vedla také Kristýna Floriánová na 60 m časem 8,62 a také na 150 m časem 20,76 s. Přesně týden na to si Míša Juřenčáková na soutěži staršího žactva v Hodoníně opět vylepšila osobák na 150 m 20,21 s, čímž obsadila 7. bodované místo. K osobáku se přiblížila na 800 m také Martina Ruttkayová, která obsadila bodované 9. místo časem 2:40,31 s. Štafeta 4x300 m ve složení Reichertová, Skopalová, Pokorná, Juřenčáková obsadila časem 3:09,46 krásné 4. místo. 


 

2. kolo soutěže přípravek skončilo vítězstvím naší omladiny.

V plném počtu, posíleni o 2 hochy, nepřítomné na prvním kole se naši mladí atleti postavili na start druhého kola soutěže přípravek na Palackého vrchu. Všem, kteří i s rodiči přišli a startovali, udělali maximum pro zdar celého družstva a bojovali z plných plic, takže všem patří dík. Vyzvednout musím zejména Ty, kteří se vměstnali do bodované desítky a těch bylo dost. Ve sprintu na 60 m obsadil Adam Zeman časem 9,54 s výborné 4. místo, 7. místo obsadil za 9,78 s Štěpán Šerý a desáté bodované místo obsadil Lukáš Kratochvíl za čas 9,82. Stejnou trať dívek ovládla stejně jako v minulém kole Andrea Lenomarová časem 9,32 s, 7. místo časem 9,59 obsadila Adriana Tejralová, hned za ní byla Maruška Matejová časem 9,69 a ještě desáté bodované místo obsadila Kristýna Bendová za  9,93 s. Ve skoku dalekém byl na 7. místě za výkon 378 cm Štěpán Šerý a hned za ním stejným výkonem byl Adam Zeman.U dívek byla na 2. místě Andrejka Lenomarová výborným skokem 399 cm a hned za ní také super skokem 394 cm byla Adriana Tejralová, na 5. místě výkonem 370 cm byla Maruška Matejová a sedmá byla výkonem 363 cm Anička Mičánková. Tady se nám opravdu dařilo a skoky holek jsou výborné. V hodu kriketem kluků jsme obsadili druhé a čtvrté místo zásluhou Lukáše Kratochvíla hodem 37,93 a Adama Zemana hodem 35,08 m. U dívek nás překvapila bodovaným 3. místem Adrianka Tejralová za 29,13 m. V poslední individuální disciplíně kluků, běhu na 300 m si nejlépe vedl Adam Zeman na 7. místě časem 54,57 s a 9. místo obsadil Lukáš Kratochvíl za 55,82 s. Na 300m trati se holkám hodně dařilo, když krásným časem vyhrála Andrejka Lenomarová 51,95 s, 4. místo obsadila Adriana Tejralová časem 53,96, hned za ní na 5. místě byla Anička Mičánková 54,27 s, hned za ní na 6. místě doběhla Maruška Matejová časem 54,57, hned za ní na 7. místě dosprintovala Kristýna Bendová časem 54,79 s, a tak se všech našich 5 startujících dívek vešlo do bodované desítky...Na závěr proběhly štafety 4x60 m, když štafeta A ve složení Šerý, Zeman, Tejralová, Lenomarová zvítězila časem 38,12 a štafeta B ve složení Kratochvíl, Coufal, Mičánková, Matejová byla celkově na 5. místě za 39,22 s. Z družstva B si dobře vedla Ella Kvapilová, která dokonce zabodovala v kriketu, dále pěkné výkony předvedla Lucka Nečasová, Artur Ešner, Jakub Stojan a Terka Hlavatá. Celkově jsme v tomto kole zvítězili a postup do krajského kola je jistý.

 


 

Úspěchem naší omladiny skončila čokoládová tretra v Brně.

Na 35 dětí z našeho klubu se zúčastnilo čokotretry na Morendě v Brně a bylo to vystoupení více než vydařené. Nově postupuje 8 nejlepších z každé kategorie do krajského kola, kde se děti utkají o postup do celostátního finále. Z našeho klubu si vybojovalo tento postup 8 dětí. Tři naše dívky postoupily v kategorii přípravka, když si výborně poradily s během na 300 m - nejlépe si vedla Andrejka Lenomarová, která obsadila 5. super výkonem 52,13 s, hned za ní na 6. místě doběhla Adrianka Tejralová časem - 54,29 s, na 9. místě se radovala z postupu také Maruška Matejová časem 54,57 s. Ve stejné kategorii hochů doběhla na 7. postupovém místě časem 54,19 Štěpán Šerý. V kategorii minipřípravky obsadila na 200 m krásné 5. místo časem 35,52 s Lucka Nečasová a hned za ní na místě 6. skončila Danielka Jurová časem 35,57 s . V obdobné kategorii hochů dosprintoval na 5. místě časem 34,79 s Martin Šťastný. V nejmladší kategorii sprintoval na 4. místě Martin Kopřiva. Všem moc gratulujeme...

 


 

Druhý den v Břeclavi padaly osobáky v podání starších a mladších žákyň.

Starší a mladší žactvo se sjelo po dorostu také do Břeclavi a i přes poměrně velké teplo si naši mladí udělali několik osobních rekordů.

Výborná byla Míša Juřenčáková, která zvládla 2 osobáky, jak na 60 m - 8,47 s a zůstala jen těsně za branami finálového běhu a pak nás hlavně potěšil čas na 150 m - 20,44 s, který stačil na krásné 6. místo v JM kraji, těsně v závěsu byla Kristýna Floriánová také dvěmi osobáky, na 60 m - 8,56 a 150 m - 20,62 s. Dva osobní rekordy si odváží také Kristýna Skopalová, 60 n - 8,92 s a 150 m - 21,91 s. Pěknou třístovku zaběhla Lucka Reichertová časem 46,41 s. Výborná byla mladší žákyně Magda Mádrová, když si nejprve zaběhla osobák na 60 m - 9,04 s, ale velmi se jí povedloa 300m trať a velký osobák 48,80 s. Pěkný výkon na 300 m zaběhla i další mladší žačky Verča Bohmová - 51,39 s.

 


 

Kvalitní časy Jakuba Kacera na 2. kole dorostu a juniorů.

Za úporného vedra proběhlo v Břeclavi 2. kolo dorostu a juniorů a počasí bylo znát i na výkonech. Nejlépe si vedl junior Jakub Kacer, který zůstal jen těsně za osobními rekordy jak na 400 m 51,66 s, tak na 200 m 23,22 s v protivětru. Zabojovala také dorostenka Natálie Hluší na 400 m pěkným časem 61,83 s, který značil 4. místo. Solidní bodový zisk zaznamenaly čtvrtkařky v závodě na 200 m, kdy Verča Šmerdová obsadila časem 26,21 3. místo před Míšou Tichou časem  26,25 s. Na 100 m se vcelku dařilo Věrce Lenské, když časem 12,91 s byla z našich holek nejlepší, a to stačilo na 4. místo, přičemž zabodovaly i Míša Tichá na 7. a Verča Šmerdová na 8.místě, jen časy nenadchly. Bohužel na 100 m nenastoupila naše nejlepší sprinterka Hanča Bumbálková, kterou trápí zranění, ale věříme, že na příští závod již bude v pořádku.


 

Přípravka skončila na 3. místě v 1. kole soutěže družstev.

Za krásného slunného počasí jsme se setkali na Palackého vrchu v Brně při 1. kole soutěže přípravek ročníků 2007-2009. Jde o první ročník smíšených družstev hochů a dívek, přičemž každé družstvo může mít 8+8 startujících. Díky velkému nasazení některých našich dětí přípravka obsadila výborné 3. místo s ne velkým odstupem na místo druhé. Bohužel nám chyběli zejména někteří hoši, ať už pro nemoc či nezájem, takže soutěž musely bodově držet hlavně dívky. 

Když se podíváme na soutěž holek, tak musím vyzvednout zejména:

60 m - 1. místo Andrejka Lenomarová krásným časem 9,24 s, 7. místo Adrianka Tejralová 9,81 s, 8. místo Maruška Matejová 9,86 s.

300 m- 3. místo a úžasný běh Adrianky Tejralové a čas 54,67 s, výborné a pro nás nečekané . místo Anička Mičánková časem 54,93 s a hned za ní 6. místo Maruška  Matejová časem 55,70 s. 

skok daleký - 2. místo Andrejka Lenomarová 379 cm, 3, místo Adrianka Tejralová 378 cm, 6. místo Anička Mičánková 356 cm, 8. místo Maruška Matejová 351 cm.

hod kriketem - naše jednoznačně nejslabší místo, nejlépe 10. místo Anička Mičánková 21,12 m.

Co se týká kluků:

60 m- 7. místo Martin Šťastný 10,07 s, 10. místo Radek Coufal 10,21 s

300 m - 7. místo Lukáš Kratochvíl 55,28 s

skok daleký - 8. místo Jakub Hromádka 340 cm

kriket -  5. místo Lukáš Kratochvíl 35,85 m

Výborné byly obě štafety, když štafeta A ve složení : Lenomarová, Tejralová, Coufal, Kratochvíl celkově vyhrála časem 38,39 s  a štafeta B ve složení Šťastný, Hromádka, Mičánková, Matejová obsadila krásné 5. místo časem 39,58 s. 

Z družstva B, naší zálohy musím za pěkné výkony pochválit: Lucii Nečasovou, Terku Hlavatou, Báru Hluší. Kubu Stojana.

Všem patří hlavně dík za účast a snad na dalším kole nastoupí více kluků a pomůžou holkám a celému družstvu udržet 3. postupové místo do finále Jihomoravského kraje.

 


 

Několik kvalitních výkonů i osobáků si vezeme z 2.ligy.

V sobotu jsme zajížděli k 1. kolu soutěží 2. ligy, kde jsme vybrali k účasti naše nejlepší dívky + některé šikovné starší žákyně. Hoši startovali v dresu MS Brno a naše nejlepší závodnice Hana Bumbálková startovala v 1. lize žen. Hana si vedla tradičně lépe na 100m trati, kterou zvládla v letošním nejlepším čase 12,32 a obsadila výborné 2. místo. 

V Jihlavě na 2. lize si výborně vedly naše čtvrtkařky Míša Tichá a Verča Šmerdová. Hned v prvním startu sezony se velmi přiblížily osobním rekordům, tak se dá očekávat, že letos padnou zásadní hranice. Míša Tichá to výborně rozběhla a vydržela až do cíle a celkově zvítězila za výtečných 58,81s, Verča Šmerdová měla o něco pomalejší začátek, ale v cíli jí zůstaly síly, a tak obsadila krásné 2. místo krásným časem 59,80 s. Na 800 m opět výborně závodila půlkařka Natka Hluší, která tentokrát zůstala těsně za osobáčkem a časem 2:20,28 obsadila skvělé 2. místo. Do finále B se podívala sprinterka Věrka Lenská, zde obsadila 2. místo časem 13,10 v protivětru, přičemž v rozběhu zvládla 12,93 s. Na dráhu se po letech postavila výborná půlkařka, nyní již maminka Markéta Vechetová a zkusila si zaběhnout 5 000 m, zvládla to výtečně, když časem 20:18,70 obsadila výborné 2. místo. Do finále B na 100 m se v mužích probojoval dorostenec Viktor Veleba časem 11,70 s, bohužel ze zdravotních důvodů finále neabsolvoval, když těsně za  ním zůstal čtvrtkař Jakub Kacer časem 11,72 s. Jakub se však vytáhl na 200m trati, když zaběhl osobáček 23,20 s, který stačil na 8. místo a je předzvěstí dobré čtyřstovky. Naše čtvrtkařky nastoupily i na 200m trati a zvládly ji solidně, když obsadily Míša Tichá 3. místo a Verča Šmerdová 4. místo...

Z žákyň si nejlépe vedla Kristýna Floriánová na 100 m - 13.70 s a dobrá dvoustovka 28,60 s. Osobák si na 200 m zaběhla Barča Pokorná časem 29,34.


 

Proběhlo 1. kolo soutěže staršího žactva.

I letos jsme se zapojili do soutěží staršího žactva, takže jsme závodili ve Vyškově. Naše dívky soutěžily převážně ve sprintech a bězích a padlo hodně osobních rekordů, čemuž pomohlo i pěkné počasí, bohužel se točil vítr, který některé výkony znehodnotil. Na 60 m se do finále B dostala Míša Juřenčáková, když zaběhla pěkný čas 8,50 a skončila celkově na 11. místě. Osobák si zaběhla Kristýna Floriánová - 8,68 s, byť to o pár setinek na finále nestačilo..Musím říct, že sprint byl velmi nabitý a zejména vyrovnaný, neboť ve dvou desetinkách se ocitlo 12 závodnic, což je nebývalé...

Dobře si vedly holky také na 300m trati, když si to rozdaly v jednom rozběhu a pořadí bylo následovné: Míša Juřenčáková - 46,03 s, Lucie Reichertová 46,40 a Barča Pokorná 46,90 - všechny osobní rekordy. Výborně si vedly na 800 m sestry Ruttkayovy, které letos co závod, to osobák. Ani Vyškov nebyl výjimkou, když Martina byla sedmá za čas 2:38,58 s a pár míst za ní doběhla Jana 2:41,26 s. Na 150 m si nejlépe vedla Kristýna Floriánová, když dosprintovala v osobním rekordu 21,02 v metrovém protivětru, takže příště očekáváme rozhodně výkon pod 21´´. Fantasticky holky zvládly štafetu 4x60 m, kde se projevily tréninky předávek a holky ve složení Reichertová, Pokorná, Floriánová, Juřenčáková doběhly na výborném 3. místě.


 

Osobák Natky Hluší na VC Olomouce.

Po sobotním prvním kole dorostu jsme si zajeli zazávodit na Velkou cenu města Olomouc. Bohužel nás přivítalo hodně větrné počasí, které provázelo celý závod, takže zejména sprinty nebyly díky větru tak kvalitní, jak bychom chtěli...V rozběhu na 100 m se nám líbila sprinterka Hana Bumbálková, bohužel zaspala na startu, a to ji připravilo o nejlepší letošní výkon. Přesto postoupila do finále, kde ovšem foukal ještě větší protivítr než v rozběhu, takže čas 12,57 s je nicneříkající. Navíc finále se běželo hodinu po rozběhu, což je pro dorostenku poměrně krátký čas na zotavení, takže to také nebylo ideální...V rozběhu docílila Hanka času 12,43 s. Výborně si v tomto větrném počasí vedla půlkařka Natálie Hluší, která tentokrát testovala svou rychlost na 400m trati a po poměrně rychle rozběhnuté dvoustovce, kdy jsem myslela, že snad do cíle nedoběhne, mně opět již poněkolikáté mile překvapila nejen svým závěrem, ale také časem 61,13 s.




 

Mladší žactvo závodilo v Blansku.

Výběr mladšího žactva si zazávodil na velkém stadionu v Blansku a některé výkony byly kvalitní....Výborně si vedla Magda Mádrová, která skončíla na 60 m  časem 9,19 s těsně za bodovanými místy, bohužel tento čas byl znehodnocen protivětrem, druhou nejlepší z našich byla Verča Bohmová za 9,39 , přičemž jí foukl téměr dvoumetrový protivítr, který všechny trápil v průběhu celého závodu. Obě dívky se představily i na 150 m, což běžely snad poprvé a vůbec to nebylo špatné, když jim byly přiděleny sousedící dráhy, a tak holky bojovaly bok po boku a v cíli je dělil minimální rozdíl. Úspěšnější byla nakonec Magda Mádrová za 22,43 s a Verča zaběhla 22,50 s, což stačilo na výborné 7. a  9.  místo. Na 800 m se dařilo Kamče Grossové, když si zaběhla pěkný osobák časem 2:50,54 a obsadila 8. místo.




 

Řada osobních rekordů a kvalitních časů na 1. kole družstev dorostu

V Olomouci jsme se potkali při 1. kole dorostu a juniorů, když počasí bylo dobré, jen některé běhy byly znehodnoceny příliš silným větrem do zad, což se ale našim závodníkům vyhnulo, takže, kdo zaběhl osobák, byl regulérní...Výborným časem na 100 m se prezentovala po náročném zahraničním soustředění sprinterka Hana Bumbálková, když zaběhla první závod za 12,36 s, což stačilo na 3. místo. Překvapila nás svým osobákem Míša Tichá, protože letošní příprava byla díky nemocem vše, jen ne dobrá. Míša doběhala čtvrtá za 12,69, přičemž i další dvě naše sprinterky zaběhly hned první závod pod 13s. Lepší byla tentokráte Verča Šmerdová za 12,96 před Věrkou Lenskou 12,97s a obě také dokázaly bodovat ve velmi nabité konkurenci. A to ještě Maruška Jedličková předvedla osobák za 13,36 s. U hochů se vcelku dařilo Viktoru Velebovi, když obsadil 7. místo v osobáku 11,65 s. Na 800 m se poprvé po hale postavila dorostenka Natálie Hluší a běžela výborně, což znamenalo osobní rekord hned v prvním závodě sezony, zároveň 3. místo a první čas pod magickou hranici 2:20, a to 2:19,98 s. Činil se také čtvrtkař Jakub Kacer, který měl původně testovat svou rychlost na tratích 100 a 200 m, bohužel lehká bolest stehenního svalu nás přiměla neriskovat a raději hned nastoupit na 400 m, kde není předpoklad zranění tak význačný...A Kuba zaostal za osobákem, nicméně pár desetinek a zaběhl svůj druhý nejlepší čas, což stačilo na 7. místo - 51,86 s . Další naši závodníci nastoupili na 200 m a i zde padaly osobáky...Holky se sice zapomněly v tunelu a opožděný příchod na start je připravil o ještě lepší časy, ale příště si to jistě více pohlídají...Nejlépe dopadla Hana Bumbálková, celkově druhá za 25,60s., čtvrtá doběhla v osobáku Míša Tichá 26,04 a těsně za ní na 5.místě také v osobáku Verča Šmerdová za 26,11..., tak snad se letos holky můžeme těšit u Hany na čas pod 25´´ a u holek pod 26´´...Tím to ale neskončilo, obrovský osobák si totiž zaběhla na této trati také Věrka Lenská 26,76 s a také Maruška Jedličková 27,38 s, výborná byla i Marťa Juřenčáková 28,01...A nesmíme zapomenout na Vikiho Velebu a jeho osobák 23,64 s a 8. místo. Gratulace!!! Jen tak dál...

 


 

Závodili jsme na sprinterském trojboji v Přerově.

Za krásného slunného, ale hodně větrného počasí jsme si jeli zazávodit do Přerova. Sprinterský trojboj spočíval v absolvování třech sprinterských disci13,plín, 60 m, 100m, 200 m, přičemž každá disciplína následovala hodinu po té předešlé...Naše žákyně se jistě neztratily, výborně závodila Míša Juřenčáková, jejiž výkony 60 m - 8,46 s, 100 m - 13,50 s  a 200 m - 27,99 s jsou velmi pěkné a jsou také předznamenáním dobré třístovky..Barča Pokorná předvedla 60 m - 8,83 s, 100 m - 14,18 a 200 m - 29,77 s. V dorostenkách nastoupila Martina Juřenčáková a určitě se neztratila, když předvedla 60 m - 8,55 s, 100 m - 13,64 a 200 m - 28,52 s.

 



 

První větší závod na dráze za námi.

Za krásného letního počasí nás přivítal Mítink Kooperativa, když účast našich dětí byla obrovská. V téměř každé disciplíně startovalo přes 50 dětí, takže probojovat se na stupně vítězů či do první desítky, bylo velmi těžké. Přesto se nám to povedlo. Když to vezmeme po jednotlivých disciplínách, musím vyzvednout zejména:

Kategorie starší žákyně: Míša Juřenčáková a její 3. místo na 60 m v osobáčku 8,54 s, osobák si zaběhla také Kristýna Floriánová  za 8,76 s, což stačilo na 10. místo, nicméně víme, že Kristýna má na víc a určitě to příště předvede..Pod hranici 9" se dostala i Bára Pokorná za 8,94 s. V mladších žákyních si nejlépe vedla běžkyně Veronika Bohmová, která zaběhla 9,23 s, solidní výkon předvedla i Terka Richterová 9,53 s. V kategorii přípravek dívek si nejlépe vedla Andrejka Lenomarová, kterou 0,02 s připravily o bronz, takže brala 4. místo za výborných 9,40 s, výborně sprintovala také Adrianka Tejralová, která obsadila 12. místo za 9,66 s, dobře si vedly také Kristina Bendová a Aneta Stříbrská. V minipřípravce dívek skončila na krásném 5. místě Lucka Nečasová za 10,34 s, výborná byla Daniela Jurová na 12. místě časem 10,69 s, dobře závodily také Ema Kučerová a Bára Vlková. V přípravce kluků se nejvíce dařilo Štěpánu Šerému na 11. místě časem 9,81 s a dobře závodil také Adam Hluštík 10,28s. V minipřípravce kluků byl z našich nejlepší Martin Šťastný na krásném 6. místě za 10,47 s, o jedno místečko za ním skončil Jakub Šmahel 10,70 s, pár místeček vzad skončili Jakub Stojan 10,81 a Martin Holý 10,93 s. 

Kategorie starší žákyně: 300 m zaběhly na první závody dobře Míša Juřenčáková časem 47,65 na 8. místě  a Barča Pokorná 48,36 s. V mladších žákyních nás překvapila Magda Mádrová výborným během a časem 50,08 s na 8. místě, dobře závodila také Verča Bohmová 51,40 a Terka Richterová 52,70 s. Překvapil nás 3. místem mladší žák Jindra Žítek časem 50,51 s.

V běhu na 600 m minipřípravek dívek získala stříbrnou medaili Lucka Nečasová 2:08,47 s, překvapila nás Bára Vlková na 10. místě 2:18,6,  dobře závodila Danča Jurová na 12. místě časem 2:21,24 s. V kategorii přípravek se nám líbila Kristina Bendová na 8. místě časem 2:09,55, pěkné výkony předvedly také Agáta Navrátilová a Andrea Lenomarová. Kategorie starších žákyň běžela již 800 m a velmi nás překvapily sestry Ruttkayovy, když si obě zaběhly velké osobáky časy 2:40,42 Martina a Jana zvládla 2:45,87 s. Je vidět, že zlepšená zimní příprava se vyplácí. V mladších žákyních si nejlépe vedla Kamča Grossová časem 2:53,66 s, což stačilo na 7. místo. V mladších žácích si na trati 800 m tradičně dobře vedl Jindra Žítek časem 2:44,30s, což stačilo na 5. místo. 

Když se podíváme na skok daleký, v kategorii starších žákyň si zkusila skočit sprinterka Kristýna Floriánová a bylo z toho hezkých 447 cm a pěkné 11. místo.V mladších žákyních se bohužel nikomu nepodařilo přiblížit 4m hranici, nejlepší z našich byly Viol Dančáková, Verča Bohmová a Kamča Grossová. V minipřípravce dívek skončila na 8. místě za skok 310 cm Lucie Nečasová, před Dančou Jurovou  na 12. místě výkonem 305 cm. V přípravkách nejdále z našich doletěla Andrejka Lenomarová 381 cm na 9. místě, před Adrianou Tejralovou 365 cm na 15. místě, dobře si vedly také: Karolína Svobodová 347 cm a Anna Mičánková 344 cm. V mladších žácích hochů byl nejlepší Jindra Žítek výkonem 389 cm, pěkný výkon předvedli i Michal Tomašovič 366 a Jan Plášil 365 cm. V minipřípravce byla výborný na 5. místě Jakub Šmahel 343 před šestým Martinem Šťastným 343 cm, pěkně skákal také Kubík Bednář. V přípravkách se nejvíce dařilo Štěpánu Šerému na 15. místě 360 cm a dobře si vedl také Artur Ešner. 

V hodu plným míčem si dobře vedl Kuba Stojan na 7. místě za 529 cm a v kategorii přípravek dívek byla Adriana Tejralová v kouli na 7. místě 544 cm.

Myslím, že i přes zpoždění, které bylo zaviněné zejména testováním nové atletické kanceláře a i díky obrovskému počtu startujících se závody povedly, věřím, že všechny děti povzbudily a na případných dalších závodech se opět setkáme v hojném počtu. Dík patří i rodičům, kteří celý maraton s dětmi museli absolvovat.


 

60 našich dětí se zúčastnilo Běhu kolem přehrady.

Za poměrně chladného počasí proběhl letošní běh okolo přehrady, sluníčko nám moc nepomohlo, přesto jsme zaznamenali rekordní účast našich členů.  Když to vezmeme od nejmladších kategorií, tak výborně závodil Martínek Holý, který necelých 200 m zvládl výborně a skončil na krásném 6. místě. Ve stejné kategorii děvčátek skončila těsně pod stupni vítězů Anička Stojanová na 4. místě, přičemž její mladší sestra doběhla výborně na na 10. místě, o dvě místečka zpět doběhla Běla Galetová. Přes 30 hochů kategorie mladší přípravka se postavilo na start a nám se dařilo. Pro výborné 3. místo si doběhl Adámek Rotrekl a moc mu k tomu gratulujeme, protože Adam chodí na každý závod, takže si ty stupně vítězů opravdu zasloužil. Nicméně od 4 - 7. místa se seřadili další naši kluci: Mikuláš Lang, Lukáš Holý, Gabriel Holeček a Kuba Stojan, přičemž ještě na 9. místě doběhl Martin Šťastný před jedenáctým Filipem Valíčkem a třináctým Jirkou Frolíkem. Ve stejné kategorii dívek jsme také měli velké zastoupení, když na 2. místě doběhla Lucka Nečasová, jen nás mrzí, že nebyla prezentována za náš klub, bohužel. Od 8 - 11. místa se seřadily naše dívky: Veronika Wesely, Daniela Jurová, Lucka Drápelová, Ella Kvapilová, což při počtu dívek 34 jsou velmi dobrá umístění. V přípravce starších dívek si nejlépe vedla Kristýna Bendová, která doběhla na pěkném 10. místě, Marie Matejová na 12. místě a také Adrianka Tejralová na místě 17. Dobrou účast jsme zaznamenali také v mladších žákyních, když Terka Richterová doběhla na 6. místě před Alčou Fojtíčkovou a Ivčou Hoferovou. Děkujeme všem rodičům, že nás podpořili, přišli s dětmi zazávodit a těšíme se na další setkání již na dráze při Morenda mítinku či Čokoládové tretře. 


 

Běh kolem Myslivny za účasti  našich dětí.

Za krásného jarního počasí proběhl druhý závod letošního roku, kterého se hromadně účastní děti z našeho klubu. Tentokráte nebyly vyhlášeny kategorie pro nejmladší děti, takže tyto startovaly za starší kategorie. Nejlépe si vedl Ondra Křižovič, který zvítězil na 400m trati v kategorii mladší přípravky, těsně pod stupni vítězů skončil Martin Šťastný, který ve stejné kategorii obsadil krásné 4. místo, na 9. místě doběhl Adam Rotrekl, na 16. místě doběhl Šimon Sovák, což v počtu 32 dětí na startu není vůbec špatné. V přípravce mladších dívek si nejlépe vedla Lucka Drápelová, která obsadila 8.místo, desátá doběhla Daniela Jurová, přičemž v této kategorii běželo 42 děvčátek. Na 9. místě doběhl ve starší přípravce David Kistan, na 13. místě doběhla ve stejné kategorii dívek na 800m trati Andrejka Lenomarová, o dvě místa zpět skončila Agátka Navrátilová, o další dvě místečka zpět doběhla Aneta Stříbrská. Z mladších žáků si nejlépe vedl na kilometrové trati Jindra Žítek na 10. místě, ve stejné kategorii dívek skončila na 11. místě Kamča Grossová, následovaná Alčou Fojtíčkovou. Děkujeme všem rodičům, kteří si udělali čas a přišli s dětmi zazávodit, a to zejména ze ZŠ Křídlovická a ZŠ Pastviny, bohužel zatím vidíme slabší účast dětí, které pravidelně trénují na SŠ Čichnova, což nás mrzí a věříme, že v dalším závodě se účast výrazně zlepší. 



 

Bronzová Bumbálková a 7. místo Hluší na M ČR dorostu.

Sedm závodníků našeho klubu bylo vybráno k účasti na M ČR dorostu a juniorů, které proběhlo ve Vítkovicích. To je pro nás počet nevídaný, když si uvědomíme, že na tuto akci se může nominovat jen 24 nejlepších závodníků kategorie z celé republiky...Ne všem se dařilo, ale již samotná účast znamená hodně. Vyzdvihnout musíme bronzovou medailistku na 60 m, dorostenku Hanu Bumbálkovou. Nejdříve si Hana doběhla pro jasné vítězství v rozběhu časem 7,76 s, čímž postoupila přímo do finále. Tam bohužel nedokázala vylepšit rozběhový čas, ale i tak to stačilo na bronz, za což jsme všichni rádi...V rozběhu nastoupila i Věrka Lenská, která zaběhla svůj standard 8,22 s. Dobře si v rozběhu vedl i Viki Veleba, který zůstal jen těsně za osobákem a zaběhl výborných 7,32 s, což o 0,04 s nestačilo na finále...Když ale uvážíme, jaké tréninkové manko nabral Viktor před M ČR je to výkon přímo fantastický...Famózní běh předvedla na 800 m Natálie Hluší, která ač měla v rozběhu jeden z nejhorších zaběhnutých časů, tak se toho vůbec nebála a v cílové rovince nám připravila infarktový stav, když dokonce útočila na přímý postup.To se sice nepovedlo, ovšem zlepšený absolutní osobní rekord o více jak 3 sekundy až na čas 2:20,31 s znamenal postup časem a Natka byla nečekaně ve finále....Ani zde se neztratila, bojovala a nakonec obsadila 7. místo druhým nejlepším osobním výkonem 2:21,77. Na 200 m se představila ve své slabší disciplíně Hana Bumbálková, která to tentokráte hodně rychle rozběhla, což se v druhé polovině trati projevilo a na postup nedosáhla....Zde bohužel postupuje jen 5 závodnic, což je nejméně ze všech disciplín...Taková je bohužel hala, ale Hana si to v létě určitě vynahradí....Na 400 m juniorů se představil Martin Kocourek, když zaběhl čas těsně za halovým osobákem a nezklamal..


 

Naše omladina zahájila na BBP během Modřicemi.

Za velmi chladného počasí se 26 dětí z našeho klubu zúčastnilo modřického běhu. Dobře si vedl Martin Stach, který zvládl 1500m trať doběhnout na 8. místě, na stejném místě doběhl mladší žák Jindřich Žítek, na 11. místě doběhla 800 m trať Maruška Matejová v kategorii starších přípravek,na 14. místě doběhla Barbora Hluší. Nejpočetněji byl obsazen běh mladších přípravek, když nastoupilo přes 30 dívek, přičemž z našich si výborně vedla Ella Kvapilová na 5. místě, výborně závodila také Daniela Jurová na 7. místě, čtrnáctá v pořadí doběhla Týna Hamerská. Ve stejné kategorii hochů byl z našich nejlepší Adam Rotrekl na 6. místě. V kategorii dorostenek doběhla na bronzové příčce Terka Obořilová...Je jen škoda, že letos se konal tento běh podstatně dříve než v jiných letech, myslím, že se to projevilo i na účasti zejména mladších dětí...Dík patří všem rodičům, kteří se počasí nezalekli a přišli si zazávodit..


Na Indoor Gala 2 ve Vítkovicích předvedli naši závodníci kvalitní výkony.

Po jarních prázdninách jsme využili poslední možnosti zaběhnout čas, který bude závodníky opravňovat k nominaci na Mistrovství ČR dorostu. Výborně si vedla dorostenka Hana Bumbálková, když na 60 m zaběhla svůj druhý nejlepší halový čas 7,79 s a následně nastoupila na 200 m, kde si zaběhla halový osobní rekord časem 25,63 s. Na trati 400 m se představila Verča Šmerdová, která bohužel příliš rychle rozběhla první dvoustovku, takže výsledný čas neodpovídal vynaloženému úsilí, ale to je bohužel halová čtyřstovka a nakonec se Verča mírně zlepšila na čas 60,97 s. Podruhé v životě nastoupila na tuto trať loňská žákyně Natálie Hluší a vedla si výborně, když si zaběhla osobák časem 62,50 s, což je příslib slušné osmistovky, což je její hlavní trať...Dařilo se i Martinu Kocourkovi, který si dokázal dobře rozložit tempo a udržel se v první dvoustovce na uzdě a výrazně si zlepšil bratislavský čas na 52,70 s...


Halové osobáky našich sprinterů na MMaS ve Vítkovicích.

Výborných výsledků dosáhli naši závodníci na MMaS juniorů a dorostu ve Vítkovicích. Nejlépe si vedla Hana Bumbálková, když po slušném čase v rozběhu na 60 m se zaskvěla ve finálovém běhu, kdy po výborném startu zaběhla velmi kvalitní čas a osobní rekord 7,73 s, což jí zajistilo mistrovský titul na této trati...V současné době tímto výkonem Hana vede české dorostenecké tabulky a věříme, že vše zúročí na blížícím se M ČR, kde bude ovšem vynikající konkurence a medaili může získat hned několik závodnic, takže bude rozhodovat momentální forma a zřejmě i troška štěstí. Bronzovou medaili na 60 m vybojoval po nemoci vracející se Viktror Veleba, když si již v rozběhu vylepšíl osobák na 7,32 s a ten dokázal ve finále ještě trochu stlačit na výborných 7.29 s, čímž si řekl o start na M Čr dorostu. Třetí medaili vybojovala na 800 m dorostenka Natálie Hluší a za osobní halový rekord v čase 2:25,87 s si vyběhla bronzovou medaili a také si řekla o start na M ČR dorostu. Výborný osobák si v rozběhu na 60 m zaběhla Věrka Lenská časem 8,11 s, čímž se dokázala probojovat do finálového běhu a bude netrpělivě čekat, zda tento čas budu stačit na účast na M ČR. Další osobák si na 60 m zaběhl Martin Kocourek časem 7,.45 s a také dorostenka Marie Jedličková časem 8,35 s. Na 200 m si zaběhla osobák Verča Šmerdová časem 26,74 s. Všem gratulujeme.


 

Po roce jsme se opět vydali za hranice na Mítink Elán do Bratislavy.

Nejprve se na start postavily sprinterky, když Hana Bumbálková po nepříliš vydařeném rozběhu se přeci jen v druhém běhu zlepšila a zaběhla slušných 7,84 s na 60 m. Hlavně jsme sem však přijeli otestovat 400 m. Po loňském debaklu na této trati si Verča Šmerdová vylepšila halový čas na slušných 61,09 s, solidní časy v první halové čtvrtce předvedli i junioři Jakub Kacer časem 53,07 s. a Martin Kocourek 53,37 s. Doufáme, že v příštím startu na této trati se všichni ještě vylepší a řeknou si o start na halovém M ČR.


 

Další kvalitní výkony na 2. závodě halové sezony.

Po dvoutýdenním tréninku jsme se vydali na druhý závod letošní halové sezony a opět do Vítkovic...Nejlépe si vedla dorostenka Hana Bumbálková, která si zaběhla halové osobáky jak na 60 m, tak na 200 m...V rozběhu to ještě nebylo ono a Hanka dosprintovala v čase 7,89 s, ve finále se do toho ale opřela a výsledek byl výrazně lepší - 7,82 s..Velký skok proti loňské halové sezoně ukázala Hana zejména na 200 m, když v celém závodě dorostenek zvítězila časem 25,82 s. Velmi dobře běžela 60 m také Věrka Lenská, když zaběhla 60 m - 8,21 s a polepšil si i Martin Kocourek 7,48 s. Na 200 m dorostenců to byl opět souboj na prsa jak se říká, když oba naši závodníci nastoupili do stejného rozběhu a v cíli je dělilo jen 0,03 s...Šťastnější byl tentokrát Jakub Kacer časem 23,75 s před Martinem za 23,78 s. Proti loňské hale se zlepšila na 200 m i Verča Šmerdová na čas 26,90 s. Líbily se nám i půlkařky, když Natálie Hluší zaběhla 2:26,81, což je třetí nejlepší čas kariéry a Monča Bartošová běžela 2:40,74 s. Poprvé se v hale představila také Martina Juřenčáková, která nás zejména na 200 m dorostenek překvapila časem 28,31 s. Bohužel nás postihla poměrně velká marodka, takže někteří kvalitní závodníci zůstali v posteli...


O víkendu jsme zahájili halovou sezónu a dařilo se...

Hned po vánočních svátcích jsme se vydali do vítkovické haly, abychom otestovali z plného tréninku připravenost některých závodníků. Musím konstatovat, že ve většině případů se dařilo a dokonce padly i nějaké osobní rekordy.  Na 150 m dorostenek zvítězila v dobrém čase Hana Bumbálková za 19,07 a přidala 2. místo za slovenskou závodnicí na 60 m časem 7,90 s. V kategorii dorostenců hodně překvapil Viktor Veleba, když v rozběhu na 60 m si zaběhl výrazný osobní rekord 7,44s, který ve finále překvapivě po výborném startu ještě vylepšil na 7,34 a tuto kategorii vyhrál. Další osobák si pak Viktor zaběhl na 150 m časem 17,92 s. Těmito výkony si již v úvodu sezony řekl překvapivě o nominaci na M ČR. Do finálového běhu na 60 m se pěkným výkonem 8,27 dostala Věrka Lenská a na 150 m se nám líbila Verča Šmerdová, která si zaběhla halový osobák výkonem 19,60 s. Neztratily se naše závodnice na 600 m Natálie Hluší, která doběhla na 2. místě časem 1:45,68 a čtvrtá doběhla Monika Bartošová za 1:50,93 s. Na začátek sezony zaběhli slušně i čtvrtkaři, kteří testovali svou rychlost na 60 a 150 m, když Martin Kocourek zaběhl 7,54 a 17,78 s a Kuba Kacer 7,70 a 17,67 s.

 


 

Slatinský kros za účasti 30 našich atletů.

V neděli 22.10. proběhlo za velmi nepříznivého počasí Mistrovství JMK v krosu...Déšť, chlad a poměrně silný vítr provázely celý závod. Z našeho klubu se zúčastnilo 30 dětí a patří jim i rodičům dík za účast v tomto ne ideálním počasí. Nejlépe si vedla starší žákyně Terka Obořilová, která doběhla 2kilometrovou trať na výborném 2. místě. Bronzovou příčku obsadila žákyně ZŠ Pastviny Danielka Jurová v přípravce nejmladších dívek. Ve stejné kategorii si výborně vedly také žákyně ZŠ Křídlovická, sestry Vykoupilovy, na 6. a 11. místě. Poměrně silné zastoupení jsme měli v přípravce mladších dívek, když nejlépe si na 500m trati vedla na 6. místě Kvapilová Ella, před sedmou Anetou Stříbrskou a osmou Julčou Ptáčkovou a na 11. místě běžící Maruškou Matejovou. Ve stejné kategorii hochů výborně závodil na 7. místě David Kistan, 14. místo obsadil Artur Ešner. Přípravka dívek již běžela kilometrovou trať a z našich si nejlépe vedla Kamča Grossová, která si rozumně rozložila tempo a doběhla na 7. místě před Alčou Fojtíčkovou, 14. místo obsadila Magda Mádrová. Ve stejné kategorii chlapců skončil těsně pod stupni vítězů Jonáš Ptáček na 4. místě před Jindrou Žítkem, osmý dospustoval Filip Schwab, 14. místo obsadil Lukáš Kratochvíl....Všem děkujeme za účast. 


 

Bramborová medaile pro Natálii Hluší na M ČR žactva

O víkendu proběhlo v Břeclavi Mistrovství ČR žactva. Oba dva dny provázelo chladné a deštivé počasí. Náš klub reprezentovala půlkařka Natálie Hluší. V sobotu se Natka postavila na start hned prvního rozběhu, papírově se dalo očekávat 5. - 6. místo. Natka se ale ukázala jako velká bojovnice, když běžela velmi dobře i takticky a také předvedla výborný závěr, který vrcholil na cílové čáře, kde si Natka vybojovala druhým místem přímý postup do finále...V neděli již sice nepršelo, nicméně chladné počasí pokračovalo, ale Natce to evidentně nevadilo...Ze všech finalistek měla Natka nejhorší osobní rekord, nicméně se toho nebála a dlouho to vypadalo na šesté místo...V cílové rovince však Natka opět dokázala finišovat a nakonec z toho bylo neuvěřitelné 4, místo a dokonce osobní rekord 2:23,66 s


Dorostenka Hana Bumbálková šestá na M ČR do 22 let

Velmi chladné počasí přivítalo závodníky M ČR do 22 let, které probíhá na pražské Slávii. Náš klub reprezentovala věkem dorostenka - sprinterka Hana Bumbálková a vedla si více než zdatně..Hana nastoupila hned do prvního rozběhu ze tří na 100 m a po povedeném startu doběhla na výborném třetím místě ve velmi dobrém čase 12,19 s..Protože však do finále postupovaly přímo jen první 2 závodnice, musela Hana čekat na časy. Bylo ale více než jisté, že tento její zaběhnutý čas bude stačit, a tak Hanka prvním časem postoupila do finálového běhu, byť závodila i s dívkami věkem o 6 let staršími. Ve finále pak statečně bojovala a doběhla pěkným časem 12,25 na výborném 6. místě. Hanka si tak dokázala udržet formu i v závěru sezony a je důkazem, že trénink o prázdninách se vyplatil...Gratulujeme..

 


 

Osobák Hany Bumbálkové na 200 m v závěru sezony

V Břeclavi jsme se potkali na prázdninovém 4. kole soutěže 2. ligy, počasí nám přálo a výsledky odpovídaly závěru sezony. Nejlépe si vedla sprinterka Hana Bumbálková, když zvítězila na 100 m časem 12,45 s a poté vyhrála i dvojnásobnou trať a dokonce v osobáku 25,33 s. Vítězství přidala také žákyně Natálie Hluší na 800 m ve slušném čase 2:29,12 . Druhé místo obsadila na 100 m Věra Lenská za 13,23 s. Verča Šmerdová se postavila na start 400m tratě a bohužel příliš pomalý začátek ji připravil o výrazně lepší čas, když obsadila 3. místo časem 60,69 s před čtvrtou Kačkou Božkovou 61,53 s. 

Kluci nastoupili v dresu MS a dobře si vedl Jirka Brtník, když po vlažném začátku doběhl na 3. místě za 52,52 s. Na pátém místě dosprintoval na 100 m Martin Kocourek za 11,89 s a na 6. místě skončil na 200 m za 23,29 s.


 

 

 

 

Osobáky Jirky Brtníka a Verči Šmerdové na VC Litomyšle.

Dvěmi auty jsme se za krásného slunného počasí vydali na sprinterský trojboj do Litomyšle. Již od počátku závodu se pořadatelé trápili a zpoždění nabývalo grády, nikdo nic nevěděl....I přesto se někteří naši závodníci s problémy popasovali více než dobře...Nejlépe si vedl čtvrtkař Jiří Brtník, který testoval svoji rychlost a co start, to osobák, takže si Jirka zlepšil hned 3 osobní rekordy 60 m - 7,50 s, 100 m - 11,67 s a 200 m - 23,60 s. Dobře se vedl a zůstal jen kousek za osobáky také Martin Kocourek 60 m - 7,49 s, 100 m - 11,74 s a 200 m -23,98 s. Z dívek se nejvíce dařilo Verči Šmerdové, když si na 200 m zaběhla pěkný osobní rekord 26,24 s, slušná byla i 100m trať za 13,04 s....


 

Hana Bumbálková na EYOF.

Hanka dnes startovala na Evropském festivalu olympijských nadějí v maďarském Gyoru, kam se nominovala doslova na poslední chvíli. Hance se podařilo splnit limit poslední možný den při M CR dorostu. Ani pak ale neměla nominaci jistou, neboť limit splnilo více osob, než byla kvóta určena atletům. Takže rozhodovalo postavení v evropských tabulkách a nakonec přišla dobrá zpráva v podobě nominace.

Dnes v 17.25 se Hanka postavila na start rozběhu na 100 m a časem se dokázala probojovat do semifinále, které proběhlo zhruba o hodinu a půl později. Zde Hanča zaběhla slušných 12,31 s, což sice na finále nestačilo, nicméně celkové 11. místo je výborné. Gratulujeme.


 

3. kolem pokračovala 2. liga žen a mužů v Břeclavi.

V tomto 3. kole, které proběhlo po vrcholu sezony, což bylo M ČR a těsně před naším odjezdem na soustředění do Čáslavi se nám dařilo různě...100 m sprint se nepovedl Haně Bumbálkové, když doběhla na 2. místě časem 12,71 s. Naopak dobře sprintovala Míša Tichá na 3. místě v letošním nejlepším čase 12,86  s, na 7. místě za 13,11 dosprintovala Verča Šmerdová před osmou Věrou Lenskou. Osobák si zaběhla Lucka Vašíčková časem 13,44 s. V kategoriích mužů doběhl na stejné trati 7. Martin Kocourek 11,87 před 9. Kubou Kacerem 11.92. Na dvoustovce se již dokázala soustředit Hana Bumbálková a vyhrála časem 25,80, pátá doběhla Verča Šmerdová za 26,99 před Míšou Tichou 27.18. Páté místo na čtvrtce že získala Kačka Božková časem 61,33. Po roce se postavil na trať 800 m Jirka Brtník a vedl si více než dobře, když doběhl na 2. místě v osobáku 2:02,27s.Jirka, protože tuto trať zatím neběhá si vedl dobře takticky, když se po startu zařadil v klubku závodníků a hlídal si čelo závodu a od 500 m již stupňoval závěr. Bohužel si nepohlídal vedoucího závodíka a přesto, že měl v cíli hodně sil na víc to nestačilo...Věřím, že příští start již přinese čas pod 2 minuty. Překážkovou čtvrtku žen ovládla Anna Plisková časem 70,54.


 

Hana Bumbálková pojede na EYOF.

Hana Bumbálková splnila na M ČR dorostu v Jablonci nad Nisou ostrý limit na 100 m a byla za ČR nominována k účasti na Evropský olympijský festival mládeže, který proběhne v termínu 22. - 30. 7. v maďarském Gyoru..Mimo svou disciplínu poběží i štafetu 4x100 m. Gratulujeme..


 

Fantastický sprint Hany Bumbálkové na M ČR dorostu v Jablonci nad Nisou.

O víkendu proběhlo v Jablonci nad Nisou Mistrovství ČR dorostu a juniorů. Na tuto akci, tzv. gigant se dokázalo nominovat 8 závodníků našeho klubu, což je nebývalé..Nutno podotknout, že nominaci si zajistilo jen 24 nejlepších z celé republiky ve své disciplíně. Závody probíhaly za slunného, ale hodně větrného počasí, takže mnohé osobní rekordy neplatily, mnohé výkony znehodnotil protivítr.

Z našich sprinterů si nejlépe vedla Hana Bumbálková, která si v rozběhu výrazně zlepšila osobní rekord na 100 m časem 12,06 s, čímž postoupila z prvního místa do finálového běhu. Zároveň ale tento čas znamená splněný limit na EYOF, Evropský olympijský festival mládeže. I ve finále se Hance dařilo, když doběhla na vynikajícím druhém místě a dokázala pokořit hranici 12 s, bohužel zde byla nepovolená podpora větru, nicméně stříbro i čas 11,94 s jsou doma....Hana pěkně běžela i svou slabší trať, a to 200 m, když vítězstvím v rozběhu v osobním rekordu 25,49 s si zajistila postup do finálového běhu. O dvě hodiny později se běželo za velkého větru finále a Hanka doběhla kousek od medaile, na 4. místě časem 25,33 s. 

Druhým nejlepším výkonem byl čas i umístění dorostenky Michaely Tiché na 400 m. Míša se letos poprvé nebála a pořádně to rozběhla a za to jí byl odměnou velký osobní rekord a kvalitní čas 58,54 s. Jedinou kaňkou bylo první nepostupové místo do finále o jednu setinku sekundy, takže z toho bylo celkové 9. místo. Nicméně čas Míše nikdo nevezme a myslíme, že zaběhnout takovýto osobák v nejdůležitějším závodě sezóny je prostě super!!!

Ještě bych vyzvedla trojlístek našich čtvrtkařů dorostenců, kteří byť nepostoupili do finále, určitě nezklamali a od postupu je mnoho nedělilo. Nejlépe si vedl Jirka Brtník časem 51,78 s, čímž obsadil 11. místo, Martin Kocourek osobním rekordem 51,91 s obsadil 12. místo a Jakub Kacer časem 52,11 s skončil na 14. místě. 

Reputaci z nepovedené čtvrtky si zlepšila na poloviční trati Kačka Božková, když v nejlepším letošním čase 26,90 s obsadila pěkné 13. místo. 


 

4 medaile z dorosteneckého a juniorského Mistrovství Moravy a Slezska. 

Za velmi chladného, deštivého a větrného počasí proběhlo Mistrovství Moravy a Slezska ve Vítkovicích. I přesto, že nám chyběla Hana Bumbálková, která v té době byla na Mezistátním utkání v Miškolci, podařilo se našim členům získat 4 medaile a další finálová umístění. Nejlépe si vedli naši čtvrtkaři, a to, jak dívky, tak hoši...Stříbrnou medaili v osobním rekordu vybojovala na trati 400 m Veronika Šmerdová časem 59,66 s, o pár setinek zpět také v osobáku doběhla na 3. místě Míša Tichá časem 59,71 s. Na čtvrtce dorostenců vybojoval stříbro Jirka Brtník časem 51,92 a bronz bral Jakub Kacer výkonem 51,93 s. A to ještě na 4. místě doběhl Martin Kocourek 52,86 s. Takže dá se říci, že to byl souboj opravdu na ostří...Na 100 m dorostenek se probojovala do finále 100 m Věra Lenská časem 12,91 s, když ve finále dosprintovala na 7. místě. V kategorii dorostenců se do finále podíval Viktor Veleba časem 12,00 s a ve finále obsadil 6. místo za čas 11,97 s. Na 400 m překážek to úplně nevycházelo Markétě Klusáčkové, nicméně zaběhla svůj druhý nejlepší čas,69,52 a obsadila 6. místo. Celkově lze říci, že forma před M ČR dorostu příští týden nechybí. 


 

Hana Bumbálková nominována na Mezistátní utkání v Miškolci.

Naše sprinterka Hanka Bumbálková se ocitla v nominaci na Mezistátní utkání, které proběhlo v pátek 16. 6.  v maďarském Miskolci. Hanka si nominaci vybojovala ze 3. místa současných dorosteneckých tabulek na 100 m. Po poměrně dlouhé cestě se Haně úplně nedařilo a skončila 7. časem 12,56 s, nicméně jistě získala cenné zkušenosti, které se jí budou v dalších letech hodit.


O víkendu probíhalo M ČR dospělých.

Místovství ČR dospělých v Třinci se zúčastnila dorostenka Hanka Bumbálková. Věkem dorostenka se nezalekla proměnlivého počasí a poprvé si vyzkoušela start v senorské kategorii s naší absolutní českou špičkou. Hana zaběhla pěkných 12,30 s na 100 m a obsadila konečnou 13. příčku.

Zároveň přišla dobrá zpráva o nominaci Hanky Bumbálkové na Mezistátní utkání dorostu, které proběhne v Maďarsku. Držíme palce.


Kalendář

duben 2019
Po Út St Čt So Ne
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30

Nejbližší události

27 dub 2019
08:00AM - 05:00PM
Morenda mítink 2019
28 dub 2019
08:00AM - 05:00PM
Běh Novým Lískovcem
01 kvě 2019
08:00AM - 05:00PM
Sprinterský trojboj 2019
04 kvě 2019
08:00AM - 05:00PM
1. kolo družstev staršího žactva

Počasí

Jasno

-3°C

Brno

Jasno

Vlhkost: 81%

Vítr: 28.97 km/h

  • 03 Led 2019

    Sněhové přeháňky -1°C -3°C

  • 04 Led 2019

    Většinou chladno 0°C -3°C