Famózní stovka Hany Bumbálkové na 2. lize.

První kolo soutěže druhé ligy proběhlo v Uherském Hradišti a našim se výrazně dařilo....Jednoznačně nejlepší výkon předvedla sprinterka Hana Bumbálková, která vyhrála 100 m ve výborném osobáku 12,16 s, čímž mně lehce šokovala...V tomtéž běhu se ale výrazně zrychlila také Věrka Lenská, která poprvé prolomila hranici 13´´ a skončila na 5. místě v čase 12,87 s, když na 9. místě skončila ještě Kačka Božková za 13,13...

Po dívkách nastoupili na stejnou trať hoši, když na 8. místě skončil čtvrtkař Jiří Brtník, který zde testoval sprinterskou rychlost a bohužel jen vítr nad povolenou hranici ho připravil o osobák 11,76 s. Zabodoval také Jakub Kacer, který obsadil dělené 9. místo časem 11,89 s a pod hranici 12´´ se dostal také Viktor Veleba 11,95 s.

Nato nastoupily na hladkou čtvrtku naše dívky, přičemž loňské žákyně ji běžely podruhé v životě...Výborně se to povedlo Míše Tiché, která obsadila výkonem 59,71 výborné 2. místo, a to si troufnu říct, že tam byla rezerva..Pěkný výkon předvedla i Verča Šmerdová, když obsadila 4. místo 61,34 a jsem přesvědčena, že Verča letos přiblíží k hranici 60´´. Ve druhém běhu se představila Markéta Klusáčková, která to trošku opatrněji rozběhla, celkově obsadila 7. místo 62,52 s.

Poprvé v životě si tuto trať vyzkoušel i sprinter Martin Kocourek a doběhl na výborném 4. místě za 52,62 s.

Nato se spustil déšť a na start se postavily dvoustovkařky, když 2. místo uhájila Hana Bumbálková časem 25,58 s, což by byl osobák, bohužel vítr vyšší oproti pravidlům o 0,1 tento čas zhatil....Bohužel se to dotklo i Kačky Božkové, která zaběhla také osobák 26,68....8. místo vybojovala Věrka Lenská časem 27,05 s.

Poté nastoupili na dvoustovku kluci a běželi výborně....Bohužel opět úřadoval vítr, a tak Jakub Kacer přišel o osobák, když zaběhl 23,46 a obsadil pěkné 4. místo. Těsně za osobákem zůstal Jirka Brtník a časem 23,69 obsadil 8. místo....