První větší závod na dráze za námi.

Za krásného letního počasí nás přivítal Mítink Kooperativa, když účast našich dětí byla obrovská. V téměř každé disciplíně startovalo přes 50 dětí, takže probojovat se na stupně vítězů či do první desítky, bylo velmi těžké. Přesto se nám to povedlo. Když to vezmeme po jednotlivých disciplínách, musím vyzvednout zejména:

Kategorie starší žákyně: Míša Juřenčáková a její 3. místo na 60 m v osobáčku 8,54 s, osobák si zaběhla také Kristýna Floriánová  za 8,76 s, což stačilo na 10. místo, nicméně víme, že Kristýna má na víc a určitě to příště předvede..Pod hranici 9" se dostala i Bára Pokorná za 8,94 s. V mladších žákyních si nejlépe vedla běžkyně Veronika Bohmová, která zaběhla 9,23 s, solidní výkon předvedla i Terka Richterová 9,53 s. V kategorii přípravek dívek si nejlépe vedla Andrejka Lenomarová, kterou 0,02 s připravily o bronz, takže brala 4. místo za výborných 9,40 s, výborně sprintovala také Adrianka Tejralová, která obsadila 12. místo za 9,66 s, dobře si vedly také Kristina Bendová a Aneta Stříbrská. V minipřípravce dívek skončila na krásném 5. místě Lucka Nečasová za 10,34 s, výborná byla Daniela Jurová na 12. místě časem 10,69 s, dobře závodily také Ema Kučerová a Bára Vlková. V přípravce kluků se nejvíce dařilo Štěpánu Šerému na 11. místě časem 9,81 s a dobře závodil také Adam Hluštík 10,28s. V minipřípravce kluků byl z našich nejlepší Martin Šťastný na krásném 6. místě za 10,47 s, o jedno místečko za ním skončil Jakub Šmahel 10,70 s, pár místeček vzad skončili Jakub Stojan 10,81 a Martin Holý 10,93 s.

Kategorie starší žákyně: 300 m zaběhly na první závody dobře Míša Juřenčáková časem 47,65 na 8. místě  a Barča Pokorná 48,36 s. V mladších žákyních nás překvapila Magda Mádrová výborným během a časem 50,08 s na 8. místě, dobře závodila také Verča Bohmová 51,40 a Terka Richterová 52,70 s. Překvapil nás 3. místem mladší žák Jindra Žítek časem 50,51 s.

V běhu na 600 m minipřípravek dívek získala stříbrnou medaili Lucka Nečasová 2:08,47 s, překvapila nás Bára Vlková na 10. místě 2:18,6,  dobře závodila Danča Jurová na 12. místě časem 2:21,24 s. V kategorii přípravek se nám líbila Kristina Bendová na 8. místě časem 2:09,55, pěkné výkony předvedly také Agáta Navrátilová a Andrea Lenomarová. Kategorie starších žákyň běžela již 800 m a velmi nás překvapily sestry Ruttkayovy, když si obě zaběhly velké osobáky časy 2:40,42 Martina a Jana zvládla 2:45,87 s. Je vidět, že zlepšená zimní příprava se vyplácí. V mladších žákyních si nejlépe vedla Kamča Grossová časem 2:53,66 s, což stačilo na 7. místo. V mladších žácích si na trati 800 m tradičně dobře vedl Jindra Žítek časem 2:44,30s, což stačilo na 5. místo.

Když se podíváme na skok daleký, v kategorii starších žákyň si zkusila skočit sprinterka Kristýna Floriánová a bylo z toho hezkých 447 cm a pěkné 11. místo.V mladších žákyních se bohužel nikomu nepodařilo přiblížit 4m hranici, nejlepší z našich byly Viol Dančáková, Verča Bohmová a Kamča Grossová. V minipřípravce dívek skončila na 8. místě za skok 310 cm Lucie Nečasová, před Dančou Jurovou  na 12. místě výkonem 305 cm. V přípravkách nejdále z našich doletěla Andrejka Lenomarová 381 cm na 9. místě, před Adrianou Tejralovou 365 cm na 15. místě, dobře si vedly také: Karolína Svobodová 347 cm a Anna Mičánková 344 cm. V mladších žácích hochů byl nejlepší Jindra Žítek výkonem 389 cm, pěkný výkon předvedli i Michal Tomašovič 366 a Jan Plášil 365 cm. V minipřípravce byla výborný na 5. místě Jakub Šmahel 343 před šestým Martinem Šťastným 343 cm, pěkně skákal také Kubík Bednář. V přípravkách se nejvíce dařilo Štěpánu Šerému na 15. místě 360 cm a dobře si vedl také Artur Ešner.

V hodu plným míčem si dobře vedl Kuba Stojan na 7. místě za 529 cm a v kategorii přípravek dívek byla Adriana Tejralová v kouli na 7. místě 544 cm.

Myslím, že i přes zpoždění, které bylo zaviněné zejména testováním nové atletické kanceláře a i díky obrovskému počtu startujících se závody povedly, věřím, že všechny děti povzbudily a na případných dalších závodech se opět setkáme v hojném počtu. Dík patří i rodičům, kteří celý maraton s dětmi museli absolvovat.