Řada osobáků padla na 2. kole mladšího žactva v Blansku.

Na soutěžích mladších žáků a žákyň v Blansku panovaly výborné podmínky, a tak si řada dětí po prázdninách vylepšila své osobní rekordy.Všichni kluci, kteří k soutěži nastoupili získali nějaké body, což je výborný výsledek a musím říct, že už dlouho jsme neměli takové šikovné hochy....Na 60m sprintu si nejlépe vedl Adam Vonka, když zůstal jen pár setin za osobákem a časem 8,54 skončil na 5. místě. Výborný byl i Adam Valíček 8,92 a Petr Šebek 9,05.Časy kluků byly znehodnoceny poměrně silným protivětrem, což je škoda, mohly to být osobní rekordy...Tak kluci příště....Na 300m trati nás hodně překvapil Adam Vonka, který ji běžel poprvé v životě, když běžel ve druhém rozběhu, kde neměl vůbec žádnou konkurenci, navíc v nevýhodné 6 dráze. Adam běžel sólo závod stylem start - cíl a překvapivě vyhrál nejen svůj rozběh, ale celou soutěž v čase 45,09 s. Na body dosáhl také Adam Valíček, který byl po viróze a bylo to znát 47,41 a poprvé se pod hranici 50´´ dostal Petr Šebek časem 49,46 a získal dva cenné body. Parádní disciplínou se stala patnáctistovka, kde běžel výborný závod Štěpán Šerý, když doběhl na 2. místě časem 5:10,50 s  a dařilo se i Šimovi Bajerovi na 6. místě 5:26,23 s. Ve skoku dalekém zabodoval slušným skokem Vojta Malý na 6. místě za výkon 423 cm a ač Adamu Valíčkovi nevycházel rozběh, přesto získal bodík za 412 cm. Parádní byla závěrečná štafeta 4x60 m ve složení Bajer, Šerý, Šebek, Vonka, která časem 34,28 s zvítězila...

V dívkách byla jednoznačně nejlepší závodnicí Anička Mičánková, která si zaběhla dva osobní rekordy. Nejdříve na 60 m 8,78 s a to stačilo na 5. místo a poté běžela krásnou třístovku za 47,80 a bylo z toho také páté místo...Výborná byla i Aneta Stříbrská, a to zejména na 300m trati, kde se poprvé dostala pod 50´´ a časem 48,38 s získala dva bodíky...Líbila se nám i Dita Kobylková, která zůstala na 60m sprintu těsně za osobákem časem 9,15 ale oproti loňsku se výrazně zlepšila na 300m trati časem 50,28 s. I ve štafetě 4x60 m, stejně jako kluci předvedly holky velkou parádu, když z druhého slabšího rozběhu dokázaly ve složení: Matejová, Stříbrská, Kobylková, Mičánková vyhrát celou soutěž časem 34,67 s. Gratulujeme...