Sprinterky se ukázaly v dobrém světle.

Za krásného slunného počasí proběhlo 1 kolo soutěže družstev staršího žactva v Hodoníně. Naše dívky a hoši nastoupili v dresu AK Hodonín a AC Moravské Slávie a určitě přispěli k dobrému výsledku.

Nejlépe si vedla Hana Bumbálková, která zaznamenala dvě první místa, jak na 60 m - 7,93 s, tak i na 150 m, kde poprvé v životě pokořila 19´´ hranici a zaběhla poměrně velký osobák 18,87 s. Druhé a třetí místo zaznamenala Míša Tichá, která se od loňského roku obrovsky zlepšila a zaběhla 60 m - 8,18 s a osobák na 150 m - 19,45 s. Ve finále A běžela i Verča Šmerdová, která po nemoci zaběhla 8,24 s a byla pátá, dále se ve finále A objevila Maruška Jedličková a skončila na 7. místě v osobáku 8,54 a hned za ní doběhla Lucie Vašíčková také v osobáku 8,62 s. Holky se ovšem zlepšily i na 150 m, když Maruška Jedličková zaběhla osobák 20,89 a Lucka Vašíčková 21,07 s. Dva osobáky si odváží i Věrka Lenská, která startovala mimo soutěž, ale to nic nemění na tom, že závodila kvalitně a zaběhla časy 8,23 a 19,96 s.

Z kluků bodoval ve finále A na 60 m Adam Zourek, když obsadil 3. místo za čas 7,98 s, ve finále B startoval Viktor Veleba, leč menší zranění mu nedovolilo dokončit závod naplno. Adam pak běžel i 150 m a zaběhl si osobáček 19,05 s, čímž obsadil 5. místo. Pěkný bojovný výkon předvedla i půlkařka Monika Bartošová a zaběhla si pěkný čas 2:39,29 čímž obsadila pěkné 6. místo. Všichni mi udělali velkou radost, takže se již těším na další závody.