Čtyři medaile na MMaS žactva

Na Mistrovství Moravy a Slezska ve Vítkovicích získalo naše žactvo 4 medaile a přivezli jsme si řadu osobních rekordů. Mistryní Moravy a Slezska se v nově postavené vítkovické hale stala sprinterka Hana Bumbálková, která zvítězila na 60 m časem 7,98 s. Do finále ji doprovodila Míša Tichá, která obsadila 7. místo časem 8,27 s. Jen o pár setinek uniklo finále Věrce Lenské, která se jen díky špatnému startu připravila o osobní rekord, když nakonec zaběhla 8,36 s. Stříbrnou medaili získal na nejkratší sprinterské trati Vojta Krčma časem 8,06 s, který se ovšem vlastní vinou připravil o osobní rekord. Osobáček si zaběhla i Nela Šoukalová na 60 m mladších žaček, když se poprvé dostala pod 9 s a zaběhla čas 8,95 s. Na třístovce nastoupila Verča Šmerdová, která bohužel musela celou trať absolvovat víceméně sama, neboť ostatní kvalitní sprinterky běžely z mně neznámých důvodů v jiném běhu. I tak si Verča zaběhla halový osobáček a čas 42,89 s stačil na celkově bronzovou medaili. Naše žákyňky na 800 m zde byly především na zkušenou, ale holky se ukázaly jako bojovnice a skončily v první polovině startovního pole. Natálka Hluší po delším tréninkovém výpadku byla dokonce 13. časem 2:39,88 s a Monča Bartošová si zaběhla osobák časem 2:42,62 s. Na 150 m byly opět nejlepší dívky nesmyslně rozházeny do různých běhů i drah a tak se ty nejlepší nemohly utkat v jednom běhu. 3. místo tak vybojovala Hanča Bumbálková časem 19,66 s, před Verčou Šmerdovou časem 19,68 s a obrovský osobák zaznamenala Míša Tichá časem 19,98 s a tento čas jí zajistil limit na MČR a znamenal 6. místo, když ještě na 8. místě skončila Věrka Lenská časem 20,31 s, čimž završila úspěšnost našich dívek, když mezi nejlepší osmičkou na MMaS byly 4 naše dívky.