Úžasné výkony mladšího žactva na Finále družstev v Břeclavi.

V posledním závodě na dráze v letošním roce se nám dařilo více než dobře. Naše omladina předvedla několik velmi dobrých výkonů, několik velkých osobáků a spoustu časů na hranici osobních rekordů...Je těžké vůbec stanovit úspěšnost jednotlivců, protože atletika je individuální sport, byť šlo o soutěž družstev. Jednoznačně musím vyzvednout výkon Šimona Bajera, který běžel velmi dobře takticky závod na 1500 m, nenechal se strhnout soupeřem a v závěru drtivým finišem dokázal zvítězit ve velkém osobáčku časem 4:54,91 s. Další velký osobák zaběhl na 800 m Adam Valíček, když finišoval na výborném 3. místě a zlepšíl se o 5´´, čímž pokořil hranici 2:20, až na úžasných 2:17,90..Na krásném 6. místě doběhl Štěpán Šerý časem na hranici osobáku 2:30,74 s. Na 60m sprintu se probojoval do finále B Petr Šebek osobním rekordem 8,44 s, tento ve finále ještě vylepšil, když zaběhl krásných 8,38 s. Překvapivě se do finále B dostal v osobáku i běžec Šíma Bajer časem 8,83 s. Na 300m trati jsme měli jediného zástupce v podobě Vojty Trusky, který obsadil pěkné 7. místo a získal 4. body. Ve skoku do dálky se hodně dařilo Vojtovi Malému, který si také skočil osobák, což ho posunulo do finále a výkonem 471 cm obsadil 6. místo. Na 150m sprintu se opět blýskl osobákem Petr Šebek časem 20,50 s, což stačilo na 6. místo. Dva body přidal Vojta Malý za osobák 21,21 a bodík Štěpán Šerý za 21,41 s. Úžasná byla štafeta na 4x60 m, která zvítězila ve složení : Truska, Šerý, Valíček, Šebek.

Co se týká dívek, tak i zde bylo k vidění několik dobrých výkonů.Vyzvednout musím Anetku Stříbrskou za bojovný výkon a osobák na 800 m, kde obsadila výborné 2. místo časem 2:34,87 s a k tomu přidala výborné 4. místo na 150 m za čas 21,99 s. Na 60 m se do finále A probojovala Anička Mičánková a zde obsadila výborné 3. místo časem 8,80 s.Do finále B se probojovalo hned trio našich dívek, když nejlepší z nich byla Dita Kobylková, která finále B vyhrála v osobním rekordu 8,96 s. Bodové žně jsme měli na 300m trati dívek, když na hranici osobáku běžela Anička Mičánková a časem 46,46 obsadila výborné 2. místo, na 6. místě byla Maruška Matejová za 48,42 s a ještě osmá byla Dita Kobylková za 48,90 s. Na 800 m ještě zabodovala v osobáku Julča Ptáčková časem 2:43,25 a byla šestá. Stejně jako u hochů se dařilo i dívkám ve štafetě 4x60 m, která ve složení : Kobylková, Matejová, Stříbrská, Mičánková zvítězila časem 33,72...Všem účastníkům moc gratuluju k dosaženým výkonům a těším se na halovou sezonu.