Jeli jsme si zazávodit do Bratislavy.

V sobotu 17.1. se vydala naše 5-členná skupina na veřejné závody do haly v Bratislavě s očekáváním kvalitních výkonů a osobáčků. Bohužel to, čeho jsem byla svědkem, jsem za 25 závodní a trénérské činnosti nezažila...Ihned po příjezdu a zaplacení poměrně vysokého startovného jsme se dozvěděli, že se ruší finálové běhy na 60 m....OK, dobře. Vzápětí byl však vyvěšen opravený časový pořad...I to se stává...Ale natažení oproti původnímu o čtyři hodiny, tak to jsem opravdu ještě nezažila. Následovalo další téměř hodinové zpoždění, a toto se v průběhu závodů dále různě natahovalo a zkracovalo, takže téměř nikdo nevěděl na kdy se má vlastně rozcvičit a bylo to celé vabank. Takže například naše žákyně se 3x rozcvičovaly na 60 m a například trať 200 m dorostenek, která se měla původně běžet 17.05 hodin, byla v opraveném časovém pořadu 20.45 hod a nakonec holky běžely v téměř 22 hodin...Jak asi takové výkony mohly vypadat....? Tak věříme, že příští rok již bude v provozu hala v Ostravě a do Bratislavy nebudeme muset, protože tento závod považuji za ztracený čas a vyhozené peníze...
Z nejlepších výsledků ¨: Hana Bumbálková po trojím rozcvičení zaběhla a vyhrála 60 m za 8,19s, Verča Šmerdová byla za 8,51 sedmá. Na 150 m Hana fásla první dráhu, čemuž odpovídal i výkon 20,68 s, Verča ve druhém běhu ve 3. dráze zaběhla kupodivu velmi dobře 20,43 s a byla celkově druhá. Z dorostenek zaběhla slušně 60 m Markéta Klusáčková -8,58, což je vyrovnaný osobák...400m trať se holkám moc nepodařila, ale po dvouhodinovém rozcvičování se není moc co divit...V deset večer vše završila v první dráze na 200 m Kačka Božková časem 27,50s. Holkám patří dík za bojovnost a vytrvalost.