18 medailí na Morenda mítinku pro naši atletickou přípravku a žactvo

V sobotu 23.4. proběhl za poměrně teplého, přívětivého počasí na Morendě v Brně velký žákovský mítink. A účast dětí z naší atletické přípravky, ale také žactva byla vysoká.

Když se podíváme na jednotlivé kategorie: Nejlepší výkon dne předvedla sprinterka Hana Bumbálková, když prolétla 60m trať těsně za osobákem ve velmi kvalitním čase 7,90 s, čímž zvítězila, následovaná Míšou Tichou, která si zaběhla kvalitní osobáček časem 8,12 s a obsadila 2. místo. Skok daleký ovládla Míša Tichá, která se potýkala s rozběhem, který ne a ne vyjít, ale v posledním pokusu se trefila a byl z toho další osobák výkonem 469 cm. Překvapila Natálie Farská, která byla na takových závodech poprvé a obsadila pěkné 10. místo výkonem 422 cm. Hana Bumbálková si chtěla vyzkoušet nejdelší sprint, a tak se postavila na start 300m tratě a stylem start-cíl zvítězila v osobáku 43,00 s. Doslova šok mi způsobili starší žáci Viktor Veleba a Adam Zourek, kteří se od loňského roku obrovsky zlepšili a padaly velké osobáky. Viktor obsadil 2. místo na  60 m  časem 7,78 s. před Adamem 7,80 s. Obdobně si vedli kluci na 300m trati, když Viki Veleba byl druhý časem 42,02 s. před Adamem Zourkem za 42,06 s a obsadil 3. místo. K tomu ještě Viktor Veleba obsadil 4. místo ve skoku dalekém výkonem 492 cm, ale až se odrazí z té správné nohy, určitě doletí za 5m hranici. Na pěkném 4. místě skončil ve vrhu koulí Vítězslav Jíra výkonem 742 cm.

V mladších žákyních po loňských zdravotních peripetiích vylétla Jolana Švábenská, která se zlepšila o více než půl vteřiny a obsadila na 60 m 3. místo v osobáku 8,55 s, těsně pod stupni vítězů na 4. místě také v osobáku skončila Nela Šoukalová pěkným časem 8,72 s. a na krásném 7. místě skončila Tereza Stejskalová také v osobáku výkonem 8,84 s. Pěkné časy předvedly také Anička Svozilová a Kateřina Tálská, které zaběhly 60 m shodně za 9,24 s. Všechny dívky startovaly také ve skoku dalekém, kde se nejvíce dařilo Nele Šoukalové, která obsadila výborné 2. místo v osobáku 428 cm, těsně pod stupni vítězů na 4. místě skončila Jolana Švábenská opět v osobáku 425 cm, na pěkném 8. místě skončila Kateřina Tálská skokem 402 cm, což je také osobáček, 9. místo obsadila Dominika Štveráčková skokem 397 cm.

Další kategorií byla přípravka hochů. Zde si z našich přípravek nejlépe vedl Štěpán Coufal na 60 m časem 9,69 a také Jan Prchal časem 10,06 s a Honza také dobře skákal do dálky a výkonem 362 cm obsadil pěkné 6. místo.  V běhu na 800 m se blýskl Jindřich Žítek, který stanul na stupních vítězů, když skončil na 3. místě a zaujal nás čas 2:46,61 s. Ve stejné kategorii dívek doslova zazářila Tereza Myšková, která byla na závodech poprvé a hned si doběhla pro stříbrnou medaili na 60 m velmi pěkným časem 9,16 s, také nás ovšem překvapila Denisa Dlasková, která doběhla hned za Terkou a obsadila na stejné trati 3. místo časem 9,31 s. a na 8. místě byla také pěkným výkonem Kačka Coufalová - 9,61 s. Ve skoku dalekém zazářila veledlouhým skokem opět Tereza Myšková, která zvítězila zcela suverénně skokem dlouhým 455 cm, na 5. místě skončila Kačka Coufalová za krásných 385 cm, 11. místo obsadila Iva Vidoňová skokem 366 cm. V běhu na 800 m se nám líbila Verča Bohmová, která běžela pěkný závod a to jí vyneslo 2. místo velice pěkným časem 2:52,11 s. Na 12. a 13. místě skončily Alena Fojtíčková za čas 3:14,13 a Kamča Grossová 3:14,34 s.

Poslední kategorií byly minipřípravky. Zde si dobře vedl na 60 m Štěpán Šerý, který obsadil 4 místo, a také Vít Ruttkay, který na 7 místě časem 10,84 s. Ve skoku dalekém byl na hezkém 6. místě Adam Zeman skokem dlouhým 311 cm a na 10. místě byl Štěpán Šerý za 306 cm. V kategorii dívek zářila Andrejka Lenomarová, když získala dvě bronzové medaile, a to na 60 m časem 9,86 s a ve skoku dalekém skokem 349 cm. Líbila se nám i Adrianka Tejralová na 60 m a čas 11,00 s. a také Marie Matejová za 10,92 s. Ve skoku dalekém skončila na 8. místě Maruška Matejová za 325 cm a 4. místo ve vrhu koulí obsadila Anetka Dušková. Všem moc gratulujeme a rodičům děkujeme za účast.