Krásné výkony omladiny na M JMK mladšího a staršího žactva.

Dvacet vybraných dětí z našeho klubu si přijelo zazávodit do haly ve Vítkovicích. Konkurence byla veliká, přesto jsme zaznamenali několik umístění do 10. místa a řadu pěkných výkonů a osobních rekordů. Když bych měla zhodnotit nejúspěšnější děti: na 60m sprintu žáků podal slušný výkon Jan Cabaj, když si časem 8,14 s vyrovnal letní osobáček. V kategorii mladších žáků byl z našich kluků nejlepší Vojta Truska časem 9,01 před Adamem Valíčkem 9,05, osobáky si zaběhli i Petr Šebek - 9,28 a Štěpán Šerý 9,32 s před Šimonem Bajerem 9,33..To je tedy velká vyrovnanost výkonů...V kategorii žákyň vyhrála svůj rozběh v osobním rekordu Magda Mádrová - 8,63 s..V mladších dívkách byla z našich nejlepší Dita Kobylková - 9, 32 před Aničkou Míčánkovou 9,33 a Maruškou Matejovou - 9,40, všechno osobáčky....Ve skoku dalekém ml. hochů předvedli naši kluci pěkné výkony a slušnou vyrovnanost, když nejlepší byl Adam Valíček krásným skokem 435 cm, který stačil na 5. místo jen 2 cm od bronzové medaile, výborný byl Štěpán Šerý a 415 cm a krásné 10. místo, přes 4 m se dostal i Vojta Truska - 401 cm a těsně pod touto hranicí zůstal Petr Šebek 399 cm...Kluci nás ve skoku dalekém docela překvapili, hlavně se dokázali popasovat s odrazem z prkna, což v loňském roce v kategorii přípravek nemuseli řešit...Holky měly s místem odrazu větší problémy...Nejlépe si vedla Maruška Matejová, která výkonem 401 cm obsadila 8. místo, překvapivě druhou nejlepší naší závodnicí byla Lucka Nečasová pěkným výkonem 389 cm. Ve sprintu na 150 m se děti poprvé setkaly s klopenou halovou zatáčkou. Z našich kluků byl nejlepší v žácích Jan Cabaj za výkon 20,59 s a v mladších žácích běžel výborně Štěpán Šerý, který vyhrál svůj rozběh časem 22,44 s. Z našim mladších žákyň byla nejlepší Dita Kobylková, když ve svém běhu obsadila pěkné 2. místo časem 23,14 s. svůj běh vyhrála Anna Mičánková časem 23,19 s. Na 800 mladších dívek podala bojovný výkon Kamča Grossová - 2:52,68 s, v mladších žácích běžel dobře Šimon Bajer - 2:43,95 a doběhl na 4. místě..Na 300 m mladších žáků získal bronzovou medaili Adam Valíček krásným časem - 47,63 s, výborný byl také Vojta Truska/ ještě přípravka/ 50,55 s, což bylo 7. místo. V žákyních si zaběhla osobák Magda Mádrová - 45,52 s na 5. místě. Zde musím vyzvednout krásný běh a nebojácný bojovný výkon naší nové členky Nikoly Bukáčkové, byť v závěru jak se říká hodně vytuhla a výsledný čas neodpovídá, nicméně jsem přesvědčena, že v létě bude Niki výraznou posilou....Na 6. místě doběhla v mladších žákyních a výrazně si polepšíla osobáček Aneta Stříbrská - 50,65 s. Vzhledem k tomu, že téměr všechny děti startovaly ve 3 disciplínách, štafetu jsme již neobsadili...