......................................................................................................................................................

 Přípravka dětí ATLETIKA  NÁBOR 2024  3.9. pro úterní skupinu a 4.9. pro skupinu PO + ST, sraz 17.30 před vchodem SŠ Čichnova..

I letos hledáme šikovné kluky a holky od 6-ti let a starší/ vyjímečně od 5 let, po domluvě/, tak rodiče neváhejte a přiveďte své ratolesti.

 

Cílem atletické přípravky není prioritně vychovat budoucí profesionální atlety.

Jde o službu pro rodiče, kteří chtějí, aby se jejich děti naučily pravidelnému a zdravému pohybu, zabavily se a do budoucna se mohly zaměřit na jakýkoliv sport, ať již rekreačně či vrcholově.

Služba je určena rodičům, kteří hledají pro své ratolesti kroužek zaměřený na všestrannou pohybovou aktivitu. Dnešní nabídka pro děti je pestrá - od plavání, gymnastiky, tenisu, fotbalu až po keramiku či zpěv. Atletika je však v něčem jiná. V začátcích nenutí děti ke specializaci a proto by měla umět těžit ze své nesporné výhody - všestrannosti. Běh, skok, hod, to jsou pohybové aktivity, které jsou základem nejen pro jednotlivé disciplíny v atletice, ale i v jiných sportech. Program obsahuje i gymnastiku, různé sportovní hry, strechink a celou řadu her a soutěží, což především patří k dětskému věku.

Přihlásit se mohou všechny věkové kategorie. V první skupině menších dětí dbáme především na herní pojetí tak, aby to děti bavilo a měly zájem v budoucnu v atletice pokračovat.

V druhé skupině starších děti jde již o seznámení s různými atletickými disciplínami, ale i zde ještě zasahuje herní pojetí. V každé hodině dělíme ještě děti dle věku do skupin.

V kategorii staršího žactva již mohou děti přecházet k trenérům specialistům dle disciplíny, která bude dítěti vyhovovat nejvíce. Děti se dle výkonnosti a svého zájmu mohou zúčastňovat různých atletických soutěží, pořádáme také soustředění.


Pro podrobnější informace se podívejte do kolonky "Přípravka dětí" v horní liště, kde se dozvíte, jak můžete své dítě přihlásit, kde a kdy přípravka trénuje, cenu i to, kteří trenéři se budou Vašim dětem věnovat.