IMG_3920.JPGIMG_3910.JPG

Mistrovskou soutěž JMK přivítala slunná Břeclav a bylo to hned vidět na výkonech. Naše omladina přivezla 7 medailí a řadu míst v první desítce, osobáky padaly jak na běžím pásu. Na 60m sprintu se dařilo zejména Klárce Sachsové a Nami Darkwah, které v mladších žákyních postoupily do finále, kde obsadily 4. a 6. místo. Holky si ze závodu odvážení nové osobní rekordy časy 8,49 a 8,69 s. Ve stejné kategorii hochů si zaběhl osobák Matyáš Tejral časem 8,47 a to znamenalo postup do finále, kde čas ještě vylepšil na 8,45 s a znamenalo to výborné 5. místo. V žácích si zaběhl krásný osobák Vojta Truska časem 8.12 což bylo 9. místo, osobák si zaběhla také Sofie Paraskevopulu 8,70 s. Výborné výkony naše děti předvedly také na delší sprinterské trati 150 m, kde získal v ml. žácích bronzovou medaili Matyáš Tejral velkým osobákem 20, 76 s, v kategorii stejně starých dívek si výborně vedla Lea Hladká, která z posledního rozběhu v obrovském protivětru si doběhla pro bronz v čase 20,87 s, pod 21´´ se dostala také Klárka Sachsová časem 20,95 s a byla pátá, výborně běžela také Nami Darkwah 21,46 s, což je osobák v protivětru -2,7m/s. Pěkný výkon a osobák předvedla Anna Smith 21,72 a svým výkonem nás mile překvapila také Anička Stojanová.  Ve starších žácích si zaběhl osobák Vojta Truska pěkným časem 19,44 a také Štěpán Šerý 19,85 s. Na 800 m trati mladších žákyň zvítězila stylem start cíl v osobáku Lea Hladká - 2:31,19 a věříme, že v lepší konkurencí ten čas bude hluboko pod 2:30..Dařilo se i Julče Švecové, která obsadila krásné 4. místo v osobáku 2:39,12 a i tam jsme viděli velké rezervy. .Na stejné trati v žákyních vybojovala bronz Aneta Stříbrská časem 2:26,26 s. V žácích skončil na 800 m na 5. místě Štěpán Šerý časem těsně za osobákem 2:19,99 s a určitě má na lepší čas, jen se nebát...Na 1500 m žáků běžel výborně Adam Valíček, když předvedl velký osobák časem 4:35,05, což znamenalo stříbrnou medaili. Ve skoku vysokém mladších žáků vybojoval bronz v osobáku Vašek Rumlena 144 cm, osobák si skočil také Tomáš Glotznann 138 cm, což bylo 6. místo. Ve vrhu koulí byl na 5. místě Vašek Rumlena vrhem dlouhým 831 cm. Kombinovaná štafeta mladšího žactva 4x60 m ve složení: Rumlena, Darkwah, Sachsová, Tejral vybojovala bronzovou medaili.Všem patří velká gratulace.